Pavisam drīz ne ventspilniekiem, ne pilsētas viesiem Briežu dārzā pie Būšnieku ezera vairs nebūs iespējas no skatu torņa vērot staltbriežus un dambriežus dabīgos apstākļos. Pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts 23.septembrī mutiskā izsolē ar augšupejošu soli par sākumcenu 11 750 eiro bez PVN staltbriežu un dambriežu ganāmpulku izsolīs.

Šobrīd ganāmpulkā ir seši dambrieži un 32 staltbrieži un jācer, ka viņiem atradīsies jaunas mājas kādā no Latvijas novadu briežu dārziem vai arī kādā no privātajiem mini zoodārziem. Diemžēl savulaik labi domātajai iniciatīvai “veicināt ģimeņu aktīvās atpūtas iespējas un izglītošanu, sniedzot iedzīvotājiem zooloģiska un ekoloģiska rakstura zināšanas par Latvijas faunas dzīvniekiem un dabas vidi” Ventspilī nu pienācis gals.

Briežus izsolīs, bet nomas līgumu par Latvijas valsts mežu īpašumā esošo Briežu dārza teritorijas daļu pārtrauks. Kā minēts Ventspils labiekārtošanas kombināta interneta vietnē, šobrīd secināts, ka pašvaldības kapitālsabiedrībai Briežu dārza uzturēšana nav lietderīga.

Kā izriet no PSIA Ventspils labiekārtošanas kombināts gada pārskata par 2018.gadu, pērn ienākumi no Briežu dārza darbības bijuši 1157 eiro, bet vēl gadu iepriekš 1265 eiro. Tanī pašā laikā Ventspils domes mājas lapā rodama informācija, ka Briežu dārzs izveidojies par iecienītu tūrisma objektu, kuru gadā vidēji apmeklē 3,5 tūkstoši apmeklētāju, kā arī tiek organizētas izbraukuma tematiskās lekcijas Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu skolēniem.

Briežu dārzā iespējams paviesoties vairs tikai līdz septembra beigām (no ceturtdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 16), jo no 1.oktobra tā darbība tiek pārtraukta.

Atgādināsim, ka PSIA Ventspils labiekārtošanas kombināts ne tuvu nav trūcīga iestāde – pērn šis pašvaldības uzņēmums strādāja ar 5,857 miljonu eiro apgrozījumu un 91 195 eiro lielu neto peļņu, bet 2017.gads tika noslēgts ar neto peļņu 196 213 eiro apmērā. Kā minēts uzņēmuma gada pārskatā, 2018.gadā VLK veicis lielas investīcijas jaunu transportlīdzekļu un aprīkojuma iegādē ielu uzturēšanas nodrošināšanai, kā arī atkritumu apsaimniekošanas modernizācijas projekta uzsākšanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay