Ventspils kempingam – 15

1423
Kempingu izveidot uzticēja Unai Libkovskai, kas vadīja kempingu pirmos desmit gadus. Šobrīd Una ir Ventspils Tūrisma informācijas centra vadītāja. / Autors: Juris Presņikovs
Kempingu izveidot uzticēja Unai Libkovskai, kas vadīja kempingu pirmos desmit gadus. Šobrīd Una ir Ventspils Tūrisma informācijas centra vadītāja. / Autors: Juris Presņikovs

Augustā aprit 15 gadi kopš Ventspils Piejūras kempinga atklāšanas. Veicinot tūristu plūsmas palielināšanos uz Ventspili, Ventspils pilsētas pašvaldība pilsētas zaļajā zonā, nepilnu trīs kilometru attālumā no pilsētas centra un vienlaikus 600 metru attālumā no jūras izveidoja Piejūras kempingu, kas savus pirmos viesus uzņēma 2001.gada 3.augustā.

Šo gadu laikā Piejūras kempingā atpūtušies vairāk nekā 119 tūkstoši viesu no vairāk nekā 30 valstīm. Tālākie viesi bijuši no Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijas, Izraēlas, Japānas un Ķīnas. Bet visvairāk viesu šeit ik gadu ierodas no Latvijas un Lietuvas. Un kas priecē – daudzi viesi izvēlas kempingā atgriezties atkal.

Gadu no gada Ventspils Piejūras kempingā tiek veikti uzlabojumi un papildinājumi. Ja sākotnēji kempinga teritorija aizņēma ap 8 hektāru, tad nu jau teritorija paplašināta līdz 10 hektāru lielai platībai.

2001.gadā Piejūras kempingā bija vien 16 mājiņas, bet šobrīd – mērķtiecīga darba rezultātā – viesu izvēlei tiek piedāvātas jau 43 mājiņas. 33 mājiņās ierīkota apkure, tādējādi sniedzot iespēju uzņemt viesus arī ziemā. Tāpat kempinga teritorijā pieejamas 70 labiekārtotas treileru pieslēguma vietas un 250 telšu vietas. Kempingā ir arī divas servisa ēkas, kurā pieejamas visas labierīcības, kā arī kafejnīca un pašapkalpošanās virtuve. Nesteidzīgai atpūtai tiek piedāvāta arī sauna un karstā ūdens baļļa. Teritorijā atrodas sporta laukumi – divi volejbola, viens streetbola laukums, kā arī bērnu rotaļu laukums un nojumes brīvdabas pasākumiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem Piejūras kempingā tiek piedāvāta velosipēdu un velokartu noma, kā arī cita inventāra noma. Papildus nakšņošanas piedāvājumam kempingā pieejamas arī semināru un saviesīgu pasākumu telpas.

Visvairāk viesu Ventspils Piejūras kempingā vienas dienas laikā bija 2014.gada Ventspils pilsētas svētkos, kad vienlaikus tika izmitināti vairāk nekā 1500 viesi. Savukārt lielākais viesu skaits bija 2008.gadā, kad Piejūras kempings uzņēma vairāk nekā 27 tūkstošus viesu – visvairāk no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Igaunijas, Somijas, kā arī no Nīderlandes.

Ik gadu Piejūras kempingā tiek organizēts motobraucēju salidojums, tāpat kempingā nereti tiek organizētas sporta spēles un spartakiādes, kā arī orientēšanās pasākumi.

Šogad jau otro reizi Piejūras kempings saņēma ekosertifikātu Zaļā Atslēga, kas ir augoša un Eiropā plaši atpazīstama ekosertifikācija. Lai Piejūras kempings saņemtu šāda veida ekosertifikāciju, bija jāatbilst 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās, piemēram, vides pārvaldē, viesu informēšanā, personāla iesaistē, ūdens un elektroenerģijas taupīšanā, tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu atbilstībā, atkritumu šķirošanā.