Ģimenei draudzīgākās pašvaldības gada balvas konkursā noskaidroti otrās kārtas laureāti un līdz ar to finālisti, un šo pašvaldību vidū ir arī Ventspils pilsēta, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Konkursa vērtēšanas komisija ir nosaukusi desmit pašvaldības, kas pretendē uz konkursa uzvarētāja titulu: kopā ar Ventspils pilsētu kandidēs arī Grobiņas, Stopiņu, Ādažu, Cēsu, Smiltenes, Ludzas, Līvānu, Iecavas un Krustpils novadi.

Konkursa otrajai kārtai tika izvirzītas 25 pašvaldības – pa piecām no katra plānošanas reģiona, ņemot vērā iedzīvotāju balsojuma rezultātus, pašvaldību atbalstu ģimenēm ar bērniem, pašvaldību administratīvos datus, dzimstības datus un pašvaldību iesaistīšanos konkursa informatīvajā kampaņā.

Konkursa otrajā kārtā konkursa vērtēšanas komisija iepazinās ar katras pašvaldības konkursa pirmās kārtas vērtēšanas rezultātiem, izvērtēja papildu sniegto informāciju par katras pašvaldības nodrošinātajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem un izskatīja balsojuma ietvaros iedzīvotāju sniegtos komentārus.

Laika posmā no 25. novembra līdz 5. decembrim norisināsies konkursa trešā kārta, kurā konkursa vērtēšanas komisija klātienē apmeklēs katru no desmit nominētajām pašvaldībām. Vērtēšanas komisijas locekļu klātienes vizītē pašvaldībām ir jānodrošina prezentācija, kas pamato tās atbilstību ģimenei draudzīgākās pašvaldības titulam, papildu tam nodrošinot vismaz vienas ģimenei draudzīgas vietas/objekta apskati vai piedalīšanos ģimeņu pasākumā, kā arī iespēju robežās nodrošinot kādas izglītības iestādes ēdnīcas apmeklēšanu. Rezultātā konkursa vērtēšanas komisijas locekļi sniegs individuālu vērtējumu, pēc tā tiks noteikts vidējais vērtējumu katrai pašvaldībai.

Par uzvarētāju katrā pašvaldību grupā kļūs pašvaldība ar augstāko vidējo vērtējumu. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī.

Atšķirībā no citiem gadiem, šoreiz konkursa rezultātā tiks noteiktas piecas ģimenēm draudzīgākās pašvaldības – pa vienai katrā no plānošanas reģioniem. Tās saņems naudas balvu 15 000 eiro apmērā. Bet galvenā balva tiks absolūtajam uzvarētājam, kas saņems 25 000 eiro.

15.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay