Ventspils pilsētā veidos vēl 10 jaunus atkritumu šķirošanas punktus

560

Šonedēļ pašvaldības uzņēmums Ventspils labiekārtošanas kombināts uzsācis papildu konteineru uzstādīšanu sadzīves atkritumu dalītai vākšanai Ventspils pilsētā, tā vēl vairāk paplašinot iedzīvotāju iespējas šķirot atkritumus, informēja uzņēmumā.

Šobrīd stikla un plastmasas iepakojumu iespējams nodot 78 pilsētas teritorijā izvietotajos atkritumu dalītas savākšanas punktos daudzdzīvokļu namu pagalmos, pie lielveikaliem un skolām, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a.

Lai izveidotā infrastruktūra kļūtu vēl pieejamāka, tuvāko nedēļu laikā plānots pilnveidot 10 jau esošos atkritumu dalītas savākšanas punktus, kā arī izveidot 10 jaunus. Katrā punktā tiks uzstādīti divi konteineri, kas paredzēti stikla un plastmasas iepakojuma uzkrāšanai.

Kā atgādina uzņēmumā, ir svarīgi atkritumus šķirot pareizi, tādēļ ventspilnieki aicināti sekot informācijai uz konteineriem. Stiklam paredzētajos konteineros drīkst ievietot tīras stikla pudeles un burkas, savukārt konteineros plastmasas iepakojuma šķirošanai – saplacinātas plastmasas pudeles no sadzīves ķīmijas, kosmētikas, kā arī plastmasas dzērienu pudeles, marķētas ar HDPE, LDPE, PET simboliem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils labiekārtošanas kombināts