Pirmdien notika jaunievēlētās Ventspils pilsētas domes pirmā sēde. Tajā par domes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš saņēma deviņas no 13 balsīm. Pārējās četras ieguva Ģirts Valdis Kristovskis, kurš pārstāv apvienoto Vienotības, Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības sarakstu.

Deputāts Aivis Landmanis, kurš pārstāv apvienoto “Vienotības”, nacionālās apvienības VL-TB/LNNK” un LRA sarakstu, pirms balsojuma norādīja uz Lembergam piemēroto drošības līdzekli – aizliegumu pildīt domes priekšsēdētāja amata pienākumus.

“Pieredze rāda, ka mēs turpat desmit gadus esam strādājuši ar priekšsēdētāju, kurš nav varējis pildīt savus pienākumus. Cik man zināms, arī pašreiz šie šķēršļi nav noņemti. Vai tiešam mums būtu jāuztic šie pienākumi personai, kura ilglaicīgi nav varējusi [pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus] un arī turpmāk nezināmu laiku nevarēs tos veikt?” retoriski vaicāja Landmanis, aicinot partiju “Latvijai un Ventspilij” no sava vidus izvirzīt domes priekšsēdētāja amatam citu kandidātu.

“Latvijai un Ventspilij” citu kandidātu neizvirzīja. Sēdes turpinājumā deputāts Ivars Landmanis no apvienotā saraksta domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja Kristovska kandidatūru, norādot, ka viņam, atšķirībā no Lemberga, nav šķēršļu pildīt domes priekšsēdētāja amata pienākumus. Tāpat Kristovskis esot atbilstoša izglītība un politiskā pieredze, iepriekš vadot ministriju darbu.

Kristovskis atzina, ka, ņemot vērā vēlēšanu rezultātu un balsu sadalījumu domē, labi apzinoties savas reālās iespējas tikt ievēlētam par domes priekšsēdētāju: “Būsim reāli – tādu praktiski nav.” Kristovskis domes sēdē uzrunāja citus deputātus, norādot uz “Ventspils pilsētas pārvaldības kvalitatīvajiem, tiesiskajiem, demokrātijas aspektiem, pārvaldes kropļojumiem jeb nihilismu pret likuma varu”.

“Faktiskais pašvaldības vadītājs atrodas ne tikai neskaitāmos interešu konfliktos, bet arī uz apsūdzēto sola. Tā nav laba prakse. Ikvienam demokrātiju cienošam cilvēkam, kurš domā morāles un ētikas kategorijās, jau sen būtu jāuzņemas politiskā atbildība,” savu viedokli pauda Kristovskis.

Lembergs domes sēdē uz šiem opozīcijas deputātu izteikumiem neatbildēja.

Pirmdien vēl notiks pašvaldības vadītāja vietnieku vēlēšanas, kā arī ievēlēs komiteju vadītājus.

Izvērstāks raksts sekos!

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA