Šogad Zilais karogs plīvos 21 Latvijas peldvietā un jahtu ostā, arī Ventspils pludmalē, kurā tas plīvos jau 19.gadu.

Ventspils pludmale kļuva par pirmo Latvijā, kas saņēma šo augsto novērtējumu. Kopš pirmā gada Ventspils pludmale Zilo Karogu ir saņēmusi katru gadu un apliecina, ka nemainīgi ir viena no vislabākajām Latvijā.

Šogad Latvijā uz Zilā Karoga saņemšanu 2017.gada sezonā pretendēja 23 peldvietas un jahtu ostas, starp kurām bija arī jauni kandidāti – Vecāķu, Mellužu un Kauguru peldvietas, kā arī Jūrmalas jahtu osta.

Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme pauž gandarījumu, ka “Zilā Karoga” ģeogrāfija valstī turpina paplašināties, Latvijai kļūstot par stabilu līderi Baltijas valstīs.

“Kandidātu un sertifikācijas prasību izturējušo pretendentu skaita pieaugums liecina, ka pašvaldības un apsaimniekotāji arvien vairāk domā par tādu saimniekošanu piekrastē, kas saskaņo tūrisma un vides aizsardzības intereses. Vienlaicīgi jāņem vērā tas, ka Zilā Karoga iegūšana ir tikai viens no atskaites punktiem gan mūsu, gan pašvaldību darbā. Sākoties sezonai, ir atbildīgi jāiegulda liels darbs, lai nodrošinātu visu sertifikācijas kritēriju izpildi pludmalē un pašvaldībā, nodrošinot, lai Zilais Karogs plīvotu mastā visu sezonu,” sacīja Ulme.

Kritēriji palīdz apsaimniekot piekrasti tā, lai samērīgi tiktu ievērotas gan tūrisma, gan vides aizsardzības intereses. Kritērijos ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tā garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Lita Krone/LETA