Ventspils pilsētas pludmales peldsezona ir atklāta, līdz ar to arī glābšanas dienests ir sācis darbu  2020.gada sezonā, kas tradicionāli ilgst no 15.maija līdz 15.septembrim. 

Ventspils Zilā karoga pludmale ir 1,2 kilometru gara. Glābšanas dienests, kas pakļauts Ventspils Pašvaldības policijai, par pludmales apmeklētāju drošību rūpējas visā tās teritorijā.

Arī pludmalē iedzīvotājiem šobrīd ir jāievēro valstī noteiktā 2 metru distance. Tā kā šobrīd pludmales apmeklētāju un viesu ir salīdzinoši maz, šos noteikumus ievērot ir viegli. Novērots, ka mūsu pludmalē cilvēki ļoti apzinīgi izturas pret 2 metru distances saglabāšanu – ejot pa laipām, viens otru palaiž garām, uz brīdi no laipas nokāpjot un tādējādi saglabājot norādīto attālumu. Līdz š.g. 9. jūnijam netiek prognozēts  atpūtnieku pieplūdums. Jāatceras, ka distancēšanās ievērošanas kontrolēšana neietilpst pludmales glābēju  pamatuzdevumos.  Ar valdības rīkojumu tas uzdots Valsts policijai. 

Pludmales glābēju galvenais uzdevums ir cilvēku dzīvības un drošības nodrošināšana uz ūdens.Vienmēr tiek ņemti vērā laika apstākļi, tas ir galvenais faktors, kas jāņem vērā pludmales glābējiem, novērtējot iespējamos riskus.   

Brīdinājuma zīmes tiek izvietotas, ja peldēt kļūst bīstami. Šobrīd ir ieviests jauns drošības zīmju lietojums atbilstoši starptautiski noteiktajiem standartiem. Zīme – sarkans virs dzeltena – liecina, ka peldēties atļauts, dzeltens virs sarkana – peldēties aizliegts, bet sarkans virs dzeltena kopā ar dzeltenu karogu – peldēties bīstami. Ventspils pludmalē ir saglabātas arī tradicionālās informatīvās zīmes, kuras atpūtnieki jau  zina – zaļš karogs nozīmē, ka peldēties atļauts, dzeltens brīdina, ka peldēties bīstami, bet sarkans karogs peldēšanos aizliedz. 

Jebkurš cilvēks, kam ir radusies kāda problēma, piemēram, pazudis bērns, vienmēr var vērsties pie glābējiem pēc palīdzības.  Sarežģītākās situācijās palīgā dodas Pašvaldības policijas darbinieki.

Šogad mūsu Zilā karoga pludmales glābšanas dienesta vajadzībām iegādāts jauns kvadracikls.  Tas nepieciešams, lai  pludmalē nogādātu glābšanas dienesta motorlaivu un pie katras izejas uz jūru izvadātu informatīvās zīmes.

Arī šajā sezonā glābēju komanda strādā katru dienu no plkst. 10 līdz 22. 

Ievērosim drošības noteikumus Ventspils Zilā karoga pludmalē! Rūpēsimies par sevi un saviem ģimenes locekļiem, atrodoties atpūtā! 

28.05.2020./ Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs