Ventspils poliklīnikā atklāta modernākā acu ultrasonogrāfijas iekārta

1350

Ventspils poliklīnikā atklāta acu ultrasonogrāfijas iekārta, kas iegādāta, piesaistot valsts finansējumu. Iekārta pilnveidos poliklīnikas acu ārsta kabineta pakalpojumu klāstu, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja poliklinikā.

Ar jauno acu ultrasonogrāfijas iekārtu glaukomas slimniekiem iespējams noteikt lēcu izmēru pirms acu operācijām, kā arī laikus diagnosticēt acs tīklenes atslāņošanos, īpaši slimniekiem ar izteiktu tuvredzību un vairogdziedzera slimībām.

Iekārta ļauj veikt pilnvērtīgus izmeklējumus pirms pacienta nosūtīšanas uz operāciju. Turklāt, līdz ultrasonogrāfijas iekārtas iegādi un izmeklējuma ieviešanu, uzlabota pakalpojuma pieejamība. Proti, pacientam, kurš ieradies poliklīnikā, nav otrreiz jāpierakstās un jādodas uz izmeklējumu Ventspils slimnīcā vai jābrauc uz Rīgu. Tādējādi atvieglota ne tikai pacienta, bet arī ārsta dzīve, jo iespējams ātrāk uzzināt diagnozi un izstrādāt ārstēšanas plānu.

Kā norādīja acu ārste Solvita Sila, iekārta ir neatsverams palīgs acu slimību precīzas diagnozes noteikšanai, un, jo ātrāk tiek noteikta diagnoze, jo ātrāk iespējams uzsākt ārstēšanu. Tāpat būtiska ir iekārtas datu bāze, kurā saglabājas visi veiktie izmeklējumi, un ir iespējams ērti sekot līdzi pacienta veselības stāvoklim.