Ventspils poliklīnika nesen saņēmusi pretgripas vakcīnu piegādi. Lai saņemtu vakcīnu poliklīnikas Procedūru kabinetā, nepieciešams iepriekš pierakstīties.

Gripas vīrusa mainības dēļ vakcīnu izstrādā katru gadu no jauna, līdz ar to arī vakcinēties nepieciešams katru gadu. To darīt ieteicams tieši pašlaik – jau rudens sākumā, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Jāņem vērā, ka pēc vakcinācijas dūriena vietā iespējams neliels apsārtums un pietūkums. Imunitāte izveidojas 14 dienu laikā.

80% vakcinēto cilvēku ar gripu nesaslimst, bet 20% izslimo to vieglā formā, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati. Cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma imunitāte izveidojas 60% apmērā, taču saslimušajiem gripa norit bez komplikācijām.

Vakcīnas cena Ventspils poliklīnikā ir 14 eiro. Nepieciešams iepriekš pierakstīties poliklīnikas reģistratūrā, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

Lai novērstu risku, ka vienlaikus ar “Covid-19” valstī izplatītos arī gripa, tādējādi radot papildu draudus iedzīvotāju veselībai, šogad valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu var saņemt visi riska grupu pārstāvji, kam tas tiek rekomendēts – bērni līdz divu gadu vecumam; grūtnieces; ārstniecības personas un atbalsta personas; sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti; seniori vecumā no 65 gadiem; bērni un pieaugušie ar noteiktām hroniskām saslimšanām (tostarp plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru slimībām, imūndeficītu, psihiskām slimībām u.c.). Lai saņemtu valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu, pacientam jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

 

11.10.2021. / Autors: Ventspils poliklīnika  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs