“Ventspils Reiss” arī šogad starp ģimenei draudzīgākajiem uzņēmumiem Latvijā

601

Labklājības ministrija otrdien sveica 38 uzņēmumus, kuri savā ikdienas darbā īsteno ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus un līdz ar to ir pelnījuši saņemt ģimenei draudzīgā uzņēmuma statusu. Arī šogad, līdzīgi kā iepriekš, ģimenei draudzīgākā uzņēmuma statusa saņēmēju vidū ir arī Ventspils pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība Ventspils reiss.

Ģimenei draudzīgā uzņēmuma titulu ieguvēji saņem īpašu apliecību, ko pasniedz konkursa rīkotāji – Labklājības ministrija. Uzņēmumi arī uz gadu iegūst tiesības Ģimenei draudzīgi logo izmantot savā uzņēmumā, tīmekļa vietnē, plašsaziņas līdzekļos un darba sludinājumos.

Kā stāsta ministrijā, jau vairāk nekā 10 gadu ilgā pieredze liecina: “Interese par ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu arvien palielinās. Un šajā sakarā jau iespējams runāt par lielāku sociālo atbildību. Lai gan dažkārt darba devējam var šķist, ka laulība un bērni varētu traucēt darba kvalitātei, tieši ģimene ir katras stabilas, veselīgas sabiedrības pamats,” stāsta ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Arī pērn šādu statusu saņēma 38 uzņēmumi un arī pagājušajā gadā šo titulu ieguva Ventspils reiss. Vienīgā atšķirība no pagājušā gada ir tā, ka laureātu vidū vairs nav SIA Ventspils nafta termināls. Titula ieguvēju vidū nav neviena cita Ventspils uzņēmuma.

Kopumā šādas atzinības tiek pasniegtas jau 12.gadu, ar mērķi popularizēt ģimenei draudzīga uzņēmuma ideju un piesaistīt arvien jaunus uzņēmumus. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā.

Tieši viens no galvenajiem kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu. Kā piemēru var minēt iespēju nodrošināt attālinātā darba iespējas un elastīgu darba laiku. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Tiek ņemta vērā arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju, tostarp arī starptautiskajos tirgos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Labklājības ministrija