Autotransporta direkcija atzinusi pašvaldības uzņēmumu Ventspils reiss kā vienu no desmit atbildīgākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā, informēja direkcijā.

Kā uzsvēra direkcijā, tā aizvadītajā gadā vērsa īpaši pastiprinātu uzmanību pasažieru pārvadātāju darbam. Kopumā tika veiktas 1844 pārbaudes reģionālo maršrutu autobusos, kas ir par 36% vairāk nekā gadu iepriekš, bet, ja salīdzina ar 2015.gadu, pieaugums ir 175%. Rezultāti liecina, ka palielinoties pārbaužu apjomam, samazinās pārkāpumu skaits un aug pakalpojumu kvalitāte.

“Pasažieru pārvadāšana ir ļoti atbildīgs darbs, kas nozīmē ne tikai profesionāli vadīt autobusu, bet vienlaikus arī godprātīgi veikt autobusa vadītājam uzticētos pienākumus, pārzināt un ievērot daudzas normatīvo aktu prasības un būt laipnam pret pasažieriem. Darbs, kas tiek veikts atbildīgi, ir visu mūsu uzslavas vērts,” norādīja direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.

Reģionālās nozīmes maršrutu tīkls veido 79,5 miljonus kilometru, un to apkalpo 26 uzņēmumi, kas nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem. 2018. gadā Autotransporta direkcija veica pārbaudes visos pārvadātāju apkalpotajos maršrutos – tās bija gan plānotās, gan arī, balstoties uz pasažieru sniegto informāciju un sūdzībām, veiktas iepriekš neplānojot. No visām 1844 veiktajām pārbaudēm pārkāpumi tika konstatēti 130 gadījumos jeb 7%. Visbiežākie pārkāpumi saistīti ar neatbilstošas biļetes izsniegšanu vai brauciena biļetes neizsniegšanu vispār, kā arī tika konstatēts, ka atsevišķi pārvadātāji nav uzstādījuši kustības sarakstus pieturvietās vai nevar uzrādīt dokumentus, kuriem brauciena laikā jāatrodas autobusā.

Pārbaužu veikšana ir viens no veidiem, kā Autotransporta direkcija uzrauga sabiedriskā transporta pakalpojumu izpildi. Lai arī braukšanas biļešu tirdzniecības un cita veida pārkāpumi tiek konstatēti regulāri, Autotransporta direkcija novēro sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos un pārvadātāju atbildīgu rīcību, kas mazina pārkāpumu iespējamību turpmāk. Piemēram, videonovērošanas kameru uzstādīšana autobusos, bezskaidras naudas norēķinu sistēmu ieviešana.

Balstoties uz 2018. gadā veikto pārvadātāju pārbaužu rezultātiem un ņemot vērā katra pārvadātāja apkalpotā maršrutu tīkla apjomu, pasažieru iesūtītās sūdzības un uzslavas, Autotransporta direkcija noteica desmit atbildīgākos pasažieru pārvadātāju uzņēmumus.

Ventspils reiss šādas atzinības ir izpelnījies jau vairāku gadu garumā, kļūstot arī par, piemēram, pasažieriem draudzīgāko pārvadātāju un drošāko autoparku, tāpat arī autobusu vadītāju profesionālās meistarības paaugstināšanas veicināšanas aktivitātēs piemēru ņem arvien vairāk pārvadātāji Latvijā.

Atbildīgāko pasažieru pārvadātāju desmitniekā iekļauti arī SIA Balvu autotransports, AS CATA, SIA Dobeles autobusu parks, SIA Gulbenes autobuss, SIA Jelgavas autobusu parks, SIA Jēkabpils autobusu parks, AS Nordeka, AS Rēzeknes autobusu parks un SIA VTU Valmiera.

Autotransporta direkcija aicina arī iedzīvotājus būt atbildīgiem pasažieriem un, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus, vienmēr paņemt biļeti par savu braucienu, kā arī saglabāt to līdz brauciena beigām. Sabiedriskā transporta maršrutu un reisu lietderību un nepieciešamību nosaka pasažieru plūsma, savukārt statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA