Ventspils slēpošanas kalna profila veidošanai tērēs 360 000 eiro

1354
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Ventspils slēpošanas kalna Lemberga hūte profila veidošanas darbus 2017. un 2018.gadā veiks pretendentu apvienība Santa Aliance, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Darbu veicējs izraudzīts trīs pretendentu konkurencē. Iepirkuma uzvarētāja piedāvātā līgumcena ir 360 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Slēpošanas kalna profila veidošanai tiks izmantota grunts, ko iegūs, veicot ielu rekonstrukcijas darbus Ventspilī. Divu gadu laikā uz kalnu plānots nogādāt līdz 200 000 kubikmetru grunts.

Darbu veicējam abos gados būs jāveic kalna uzbrauktuves izbūve līdz 45 metru atzīmei, nodrošinot pamatu, lai vēlākos gados kalna virsotni varētu pacelt līdz 65 metru atzīmei.

Slēpošanas kalna profila veidošanas darbus plānots sākt šogad marta vidū un pabeigt līdz 2018.gada novembra beigām, bet darbu izpildes galīgais termiņš var tikt pagarināts, ja noteiktajā laikā uz kalnu netiks piegādāts nepieciešamais grunts apjoms.

Mākslīgi veidotā slēpošanas kalna Lemberga hūte pamatā ir ielu būvniecības laikā izraktais nederīgais grunts materiāls, kas iegūts Ventspilī, sākot no 2003.gada, kā arī būvgruži, ko kalnā ieved uzņēmumi un privātpersonas. 2014.gada rudenī pēc vairāku gadu pauzes tika sākta slēpošanas kalna Lemberga hūte paaugstināšana. Kalns ir paaugstināts no 52 līdz 58 metriem virs jūras līmeņa, bet kalna relatīvais augstums no pakājes līdz virsotnei pašlaik ir 50 metri.

2015.gadā līdz kalna jaunajai virsotnei pārcelti abi centrālie pacēlāji, kā arī kāpnes.