Ventspils slimnīcā garākā rinda uz nefrologa izmeklējumu – 9 mēneši, uz acs operāciju – 2 gadi

0
320

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī uz pieprasītākajiem valsts apmaksātajiem izmeklējumiem un konsultācijām pacientiem jāgaida atsevišķos gadījumos garā rindā un pat ļoti ilgi. Pašlaik visilgāk jāgaida uz nefrologa izmeklējumiem – deviņi mēneši, bet uz acs operāciju – pat divi gadi, liecina slimnīcas apkopotā informācija.

Liela problēma ir arī magnētiskā rezonanse, kur garas rindas ir arī citviet Latvijā. Ventspils slimnīcā rindā uz magnētisko rezonansi ir jāgaida septiņi mēneši. Sešus mēnešus jāgaida rindā uz doplerogrāfiju, bet piecus mēnešus – uz ehokardiogrāfiju un asinsvadu skenēšanu.

Īsākas rindas un līdz ar to mazāka gaidīšana ir uz ultrasonogrāfiju (četri mēneši), veloergmoetriju un pie traumotologa (pa trīs mēnešiem).

Bez būtiska gaidīšanas laika slimnīcā Ventspilī var saņemt rentgenoloģiskos, datortomogrāfiskos, laboratoriskos izmeklējumus un Holtera monitorēšanu. Savukārt konsultācijas bez būtiskas rindas pieejamas pie kardiologa un oftalmologa. Nedaudz ilgāk, apmēram viens mēnesis jāgaida uz konsultāciju pie ginekologa, urologa, fizioterapeita, ergoterapeita un rehabilitologa.

Slimnīcā skaidro, ka galvenie faktori, kas veido gaidīšanas laiku uz pakalpojumiem un izmeklējumiem ir nepietiekams valsts finansējuma apjoms, konkrētā pakalpojuma pieprasījums, speciālistu kvalifikācija, kā arī pašu pacientu negodprātīgā attieksme – proti, nepaziņošana, ka neieradīsies uz vizīti. Pacients neizmanto pierakstu pakalpojumam, par to iepriekš neziņojot ārstniecības iestādei.

Runājot par operācijām, tad īpaši ilgi jāgaida uz acs operācijām, no kurām pārsvarā tās ir katarakta operācijas. Gaidīšanas laiks sasniedz jau divus gadus. Savukārt uz gūžas locītavas endoprotezēšanu ar cementējamu endoprotēzi gaidīšanas laiks ir astoņi mēneši, un uz šo operāciju rindā ir 75 pacienti. Uz ceļa locītavas endoprotezēšanu rindā šobrīd gaida 159 pacienti un gaidīšanas laiks aptuveni ir viens gads.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay