Ventspils slimnīca īpaši populāra – ēno 26 jaunieši

1677
Foto: Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
Foto: Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca trešdien uzņēma 24 drosmīgus jauniešus, kas bija izvēlējušies iepazīties ar medicīnas nozares speciālistiem un vēlējās ielūkoties to ikdienas gaitās. Ventspils slimnīca tādējādi kļuvusi par populārāko iestādi, kurā ēnot darbiniekus izvēlējās pilsētas jaunieši.

Slimnīca piedalās Ēnu dienas programmā, lai dotu iespēju skolēniem ielūkoties medicīnas speciālistu ikdienā, kas ir lieliska iespēja skolēniem iepazīt savas topošās profesijas nianses.

Ēnu dienu iesākot, jaunieši tika aicināti uz ik rīta plānošanas sapulci, kāda tā ik dienas ir Ventspils slimnīcas nodaļu speciālistiem, lai kopīgi izrunātu aizvadītās dienas aktualitātes un iepazītos ar slimnīcas jaunumiem. Pēc kopsapulces jaunieši devās līdzi izvēlētās nozares speciālistiem, lai jau detalizētāk apgūtu nozares specifiku un tai piederošos pienākumus.

Ventspilī slimnīcā jaunieši ieradās ēnot medicīnas māsas, nefrologu, traumatologu-ortopēdu, anesteziologu-reanimatologu, internistu, kardiologu, laboratorijas ārstu, infektologu un bērnu infektologu, neirologu, ginekologu-dzemdību speciālistu, ķirurgu, pediatru, kā arī valdes locekli. Savukārt Talsu slimnīcā skolēni ēnoja traumatologu – ortopēdu.