Ventspils slimnīcā jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19 nav apstiprināti; valstī kopumā 653 saslimušie

616

Atbilstoši Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā veiktajiem un Latvijas infektoloģijas centrā diagnosticētajiem analīžu testiem, līdz 12.aprīļa plkst. 16.00 Ventspils slimnīcā nebija apstiprināts neviens inficēšanās gadījums ar Covid-19, norādīts slimnīcas mājas lapā ievietotajā informācijā.  

11. aprīlī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī ir veikts 1 izmeklējums personai ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 un šobrīd tiek gaidīts analīzes rezultāts. Savukārt mobilajā analīžu pieņemšanas punktā Ventspilī  veiktas analīzes 10 personām. Analīžu rezultāti Centrālās Laboratorijas personālam nav pieejami.

Sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), kopumā slimnīcā veiktas analīzes 49 pacientiem ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19.

Tomēr saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publicētajiem datiem, gan Ventspils pilsētā, gan Ventspils novadā ir saslimušie ar Covid-19.

SPKC norāda, ka ikviens gadījums, kas norādīts SPKC kartē, ir identificēts, arī konkrētā persona ir apzināta, informēta un atrodas izolācijā. Savukārt ņemot vērā Fizisko personu datu aizsardzības likumu, ne slimnīcai, ne pašvaldībai papildu informācija par sasirgušo personu vai tās atrašanās vietu netiek sniegta. Saslimušo skaits netiek atklāts, vien zināms, ka tas ir robežās no viena līdz pieciem cilvēkiem.

Jau ziņots, ka visā Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. 7. aprīlī valdība nolēma ārkārtējo situāciju pagarināt vēl uz četrām nedēļām – līdz 12. maijam, saglabājot spēkā esošos ierobežojumus.

13.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/Foto: SPKC