Pašlaik vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ desmit pacientiem radušās medicīniska rakstura komplikācijas pēc acs kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā.

Sestdien Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī 26 pacientiem tika veiktas kataraktas operācijas. Seši no šiem pacientiem bija lūguši palīdzību 15.oktobrī. Šodien slimnīca sazinājusies ar visiem, kuriem tika veiktas kataraktas operācijas, un ir atklātas komplikācijas vēl četriem pacientiem. Šos pacientus šodien ir paredzēts nodot turpmākai ārstēšanai pie operējošā ārsta.

Kā skaidroja slimnīcā, konstatētās medicīniska rakstura komplikācijas prasa pacientu tālāku ārstēšanos operējošā ārsta uzraudzībā.

Slimnīcā tiek veikta visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku apturēta acu kataraktas operāciju veikšana.

Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma vēstīja, ka pašlaik deviņi Ventspilī operētie pacienti ārstējas Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Savukārt RSU profesore, Stradiņa slimnīcas Oftamoloģijas klīnikas vadītāja Guna Laganovska raidījumam norādīja, ka pašlaik pacientiem noteikts intensīvs antibiotiku kurss.

Notikušo sola izmeklēt Veselības inspekcija.

Aģentūra LETA sazinājās ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciālisti Violu Grinvaldi, kura sacīja, ka slimnīcas vadība publiskajā paziņojumā ir izklāstījusi visu pašlaik izpaužamo informāciju, solot informēt par pārbaudes rezultātiem.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: SXC