Ventspils slimnīcas attīstībā ieguldīs 10,21 mlj. eiro

1245

Turpmāko piecu gadu laikā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas attīstībā Ventspilī plānots ieguldīt 10,21 miljonu eiro.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotājiem un attīstīt veselības aprūpes infrastruktūru, kas saistīta ar neatliekamās medicīniskās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu sirds un asinsvadu, onkoloģijas un bērnu veselības aprūpes jomu.

Projekta ietvaros plānota Ventspils slimnīcas laboratorijas un uzņemšanas nodaļas paplašināšana un pārbūve, operāciju bloka pārbūve un modernizācija, vairāku slimnīcas nodaļu atjaunošana. Paredzēts arī ievērojami paplašināt Rehabilitācijas nodaļu un attīstīt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, it īpaši dienas stacionārā.

Projekta ietvaros plānota arī diagnostisko izmeklējumu veikšanai un operāciju nodrošināšanai nepieciešamo iekārtu nomaiņa un jaunu iekārtu iegāde. Plānots iegādāties dažādas jaunākās paaudzes medicīnas iekārtas, tai skaitā ultrasonogrāfus, rentgenus, datortomogrāfu, magnētiskās rezonanses iekārtu, endoskopijas iekārtas u.c., kas nodrošinās kvalitatīvākus un modernākus izmeklējumus un paplašinās pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstu Ventspils slimnīcā un Talsu filiālē.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra šonedēļ apstiprinājusi finansējuma piešķiršanu šim projektam. Kopējās plānotās izmaksas ir 10 211 164 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 8 362 329 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums 885 423 eiro un slimnīcas līdzfinansējums – 963 412 eiro. Projektu plānots īstenot līdz 2022.gada 31.decembrim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca