Uz laiku, kamēr Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija veic pārbaudi saistībā ar mazajā peldbaseinā notikušo traģisko negadījumu, Olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis sevi atstatījis no pienākumu pildīšanas.

Boitmanis atstatījis sevi no amata pienākumu pildīšanas, ar to apliecinot, ka neietekmē vai kā citādi neiejaucas komisijas darbā.

Komisijas starpziņojumā tika rosināts olimpiskā centra dalībnieku sapulcē izvērtēt arī olimpiskā centra Ventspils amatpersonu atbildību. Ventspils dome ir tikai viena no olimpiskā centra līdzīpašniecēm – otra līdzīpašniece ir Latvijas Olimpiskā komiteja, līdz ar to centra amatpersonu atbildības izvērtēšana nav tikai domes ziņā.

Peldēšanas apmācības vadītājs Viktors Zujevs, kura uzraudzībā notika negadījums, vairs peldbaseinā nestrādā. Tā kā viņš ir arī Ventspils sporta skolas Spars direktors, Ventspils Izglītības pārvaldei būs jāizvērtē viņa atbilstība šim amatam.

Vienošanās starp instruktoru un olimpisko centru Ventspils gan noteic, ka visu atbildību par drošību ir uzņēmies instruktors, tomēr olimpiskajam centram tik un tā paliek kontroles funkcija, ja nodarbībām tiek izmantotas peldbaseina telpas.

Komisijas galvenais uzdevums ir secināt, kas jāpilnveido šādu nodarbību organizēšanā, lai novērstu potenciālos riskus.

Kā ziņots, 4.oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma XIII nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”.

Ventspils peldbaseinā pārtrauktas peldēšanas apmācības nodarbības līdz brīdim, kamēr tiks noskaidroti 4.oktobra traģiskā nelaimes gadījuma cēloņi un pabeigtas dažādu institūciju pārbaudes, aģentūru LETA informēja olimpiskā centra “Ventspils” mārketinga menedžeris Rolands Gorškovs.

Peldēšanas apmācības nodarbības, ko bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem piedāvāja olimpiskais centrs “Ventspils“, pārtrauktas gan mazajā peldbaseinā, kur gāja bojā četrus gadus vecais zēns, gan lielajā peldbaseinā.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA