Līdz ar Daugavpils posmu svētdien noslēdzās šīs vasaras sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu, tā noskaidrojot laureātus sporta sacensību seriālā Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017. Par uzvarētājiem šogad kļuva un Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu ieguva Bauska.

Sākot no maija līdz pat septembrim Latvijā jau ceturto gadu notika sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu. Šovasar par spēcīgākās pilsētas titulu cīnījās 15 Latvijas pilsētas. Katrā sacensību pilsētā iedzīvotājiem tika dotas trīs stundas, kuru laikā ikviens pilsētas atbalstītājs varēja uzspiest svaru stieni uz reižu skaitu. Jauniešiem līdz 18 gadiem un sievietēm svaru stienis svēra 20 kg, bet vīriem 50 kg. Dalībnieku kopā paveiktais veidoja katras pilsētas rezultātu.

Bauska ik gadu ļoti neatlaidīgi cīnījās par spēcīgākās pilsētas titulu un pat ir bijusi pavisam tuvu šim godam, taču ne reizi pirmajā vietā. Šovasar Bauskas iedzīvotāji kopā uzspieda fantastisku rezultātu 277 200 kg un kļuva par visa projekta spēcīgāko pilsētu. Iepriekšējos trīs gadus spēcīgākās pilsētas laurus plūca Valmiera, kuras labākais rezultāts bija 2016.gadā kopā uzspiestie 265 650 kg. Taču šogad Bauska atklāja sevī vēl nebijušu spēku, uzrādot tik augstu pilsētas rezultātu.

Savukārt Daugavpils iedzīvotāji šīs vasaras sacensības noslēdza ar otro vietu, rekordlielu dalībnieku skaitu un kopā paceltajiem 233 950 kg. Jēkabpils šovasar sacensībās startēja kā trešā pilsēta, un tai izdevās noturēt savas līderpozīcijas ar rezultātu 223 740 kg un trešo vietu Latvijas kopvērtējumā.

Ventspils pilsēta šogad ieguva sesto spēcīgākās Latvijas pilsētas godu, summā sakrājot 171 560 kg, priekšā palaižot Valmieru un Ludzu.

Jau pērn tika ieviests Latvijas spēcīgākās pilsētas Jauniešu vērtējums, kurā tiek ņemts vērā sacensību dalībnieku sniegums līdz 18 gadu vecumam gan sieviešu, gan vīriešu grupā. Pēc 15 sacensību posmiem pirmo vietu izcīnīja Apes jaunieši, aiz sevis otrajā vietā atstājot Rēzeknes jauniešus, bet trešajā vietā ierindojās Ventspils jaunieši.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Specigakapilseta.lv