Šajās brīvdienās Ventspils pilsētā notiek uzreiz divas talkas. Ikviens ventspilnieks var aktīvi piedalīties vienā no divām vai abās talkās, kurās palīdzēt putniem atrast jaunas un ērtas mājiņas, kā arī vēl vienā vietā pilsētā radīt jaunu ziedu rotu pašu un pilsētas viesu acu priekam. 

Vispirms sestdien plkst.11 notiks ikgadējā sniegpulkstenīšu stādīšanas talka un tā šoreiz norisināsies Dzirnavu laukumā. Talkai šopavasar būs jau ceturtā gadadiena. Pirmajos divos gados ventspilnieki čakli stādīja sniegpulkstenītes Reņķa dārzā, kur divu gadu laikā tika papildināts ar teju 2000 sniegpulkstenīšu stādu ceriem. Pagājušajā gadā simtiem pilsētas iedzīvotāju piedalījās unikālā Ginesa pasaules rekorda uzstādīšanas akcijā un stādīja sniegpulkstenītes Sarkanmuižas pļavā. Arī šoreiz sniegpulkstenītes talkā varēs piedalīties ikviens interesents, galvenais pievienoties un piedalīties ar strādāt gribu. Dzirnavu laukumā varēs stādīt jau talkas rīkotāju sagatavotus stādus, gan arī pašu līdzpaņemtos stādiņus. Viss talkai nepieciešamais būs jau uz vietas.

Lai gan svētdienā nav labi strādāt, bet gan atpūsties, aktīvi rosīties talkā tomēr var būt izņēmums. Jo īpaši tādēļ, ka mēs varēsim strādāt mūsu mazo draugu – putnu labā. No plkst. 11 Bērnu pilsētiņā notiks ikgadējā putnu būrīšu izgatavošanas talka, kas ik gadu gūst ļoti plašu atsaucību kā no lieliem, tā jo īpaši mazajiem ventspilniekiem. Īsi sakot, patiesā ģimeniskā gaisotnē taps jaunas mājiņas Ventspils dziedātājputniņiem – strazdiem, zīlītēm, zvirbuļiem un arī kādai pūcei. Būs uzstādīti gan darba galdi un “špikeri” būrīšu izgatavošanai, būs arī naglas, āmuri un zāģi, mērlentes un citi instrumenti, taču līdzi var ņemt arī katrs savus instrumentus. Ja netiksi pats galā, ar padomu palīdzēs īsti putnu būrīšu izgatavošanas meistari. Šādi jauni namiņi putniem ir ļoti nepieciešami. Pilsētas tuvumā dobumperētājiem putniem pietrūkst dabisko ligzdošanas vietu — koku dobumu, tādēļ palīdzēsim ar putnu būrīšiem. Šādi putniņi ir ļoti vajadzīgi, jo viņi apēd lielāko daļu kukaiņu, tajā skaitā arī skuju un lapu kaitēkļus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA