Ventspils Tehnikuma viesmīlības nozares pedagogi no 26. līdz 30.jūnijam bija devušies uz Ukrainu, lai darba vizītē iepazītos ar Ļvovas profesionālās izglītības koledžu.

Ukrainas vienā no prestižākām profesionālās izglītības koledžām viesojās seši Ventspils Tehnikuma viesmīlības nozares pedagogi – Sanita Ziemele, Inta Tomsone, Mārtiņš Urbāns, Anta Garbare, Anna Pikta un Varvara Gašenko.

Vizītes mērķis bija iepazīties ar profesionālās vidējās izglītības sistēmu Ukrainā, izveidot sadarbības modeli viesmīlības nozarē, lai nākotnē varētu īstenot dažādu sadarbības projektu aktivitātes. Ļvovas profesionālās izglītības koledžā apgūst restorāna servisa un tūrisma specialitātes. Ventspilnieki iepazinās ar skolu, mācību telpām un laboratorijām, arī paši gatavoja dažādus ēdienus, piedalījās galda noformēšanā, kā arī piedalījās saviesīgos pasākumos un ekskursijās, iepazīstot Ukrainu un tās tradīcijas.

Ventspils Tehnikuma pedagogi bija sagatavojuši prezentāciju un iepazīstināja Ļvovas skolas pedagogus un vadību ar Latvijas profesionālās izglītības sistēmu. Tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar Ventspils Tehnikumā apgūstamām profesijām un Ventspils pilsētas piedāvātām iespējām viesmīlībā un tūrismā. Savukārt Ļvovas kolēģi novērtēja Ventspils pedagogu sagatavoto prezentāciju, atzīstot, ka vairākas idejas ir vērā ņemamas un būtiski uzlabos viņu mācību programmas.

Ļvovas profesionālās izglītības koledžas kolēģi plāno šā gada oktobrī viesoties Ventspilī, un vizītes mērķis būs sagatavot projekta pieteikumu Erasmus+ aktivitātei izglītojamo un pedagogu abpusējai sadarbībai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils tehnikums