Ventspils tehnikums vēl ciešāk sadarbosies ar elektronikas fabriku

1353

Ventspils tehnikums noslēdzis sadarbības līgumu ar SIA Ventspils Elektronikas fabrika.

Kā portālam VentspilsBalss.lv skaidroja profesionālās izglītības iestādes vadītāja Kristīne Vāgnere, abpusēji vēl ciešāka sadarbība sekmēs turpmāko metodisko darbu informācijas tehnoloģiju jomā, elektronikā un mehatronikā, nodrošinās kvalitatīvu darbu izglītības programmu izstrādē un īstenošanā, kā arī prakses vietu nodrošināšanā.

Ventspils Tehnikuma sadarbība ar SIA Ventspils Elektronikas fabrika ir nozīmīgs solis profesionālās izglītības stiprināšanā un kvalitatīvas profesionālās izglītības nodrošināšanā informācijas tehnoloģiju jomā, elektronikā un mehatronikā – nozarē ne tikai Ventspilī, bet arī reģionā, norādīja Vāgnere.

Viņa pastāstīja, ka 2011. un 2012.gadā tehnikums veica pētījumu 160 uzņēmumos Ventspilī un reģionā, kura mērķis bija noskaidrot jauno speciālistu vēlamās prasmes un iemaņas. Kad rezultāti bija apkopoti, varēja veikt kvalitatīvas izmaiņas izglītības programmās un pilnveidot attīstības stratēģiju, ņemot vērā Ventspils pilsētas un reģiona uzņēmēju intereses un vajadzības. Drīzumā tiks veiks jauns pētījums ar mērķi noskaidrot, vai izmaiņas programmās ir attaisnojušas darba devēju cerības un jaunie speciālisti sagatavoti atbilstoši nepieciešamām prasmēm konkrētajās profesijās.