Ventspils Tirdzniecības osta kā zaļais uzņēmums saņēmis Zaļās izcilības balvu

1436
Foto: Valsts Vides dienests

Valsts vides dienests (VVD) svinīgā ceremonijā Salaspilī, Nacionālajā botāniskajā dārzā pasniedza tradicionālo nozares apbalvojumu Zaļās izcilības balva, un desmit laureātu vidū ir arī SIA Ventspils Tirdzniecības osta.

VVD to jau trešo gadu piešķir uzņēmumiem un pašvaldībām, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, kas mazina ietekmi uz vidi. Šogad iekļaušanai VVD veidotajā “zaļajā sarakstā dienesta reģionālās vides pārvaldes vērtēja gan uzņēmumus, kas ir A, B vai C kategorijas piesārņojošo darbību veicēji, gan uzņēmumus, kuri veic darbības ar jonizējošā starojuma avotiem, gan arī pašvaldības.

Par vides aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu un pašiniciatīvu ietekmes uz vidi mazināšanā balva tika pasniegta SIA Ventspils tirdzniecības osta, balvu saņēma padomes locekle Inga Antāne, kā arī SIA Liepājas enerģija, AS Rēzeknes siltumtīkli, SIA Neste Oil Latvia, SIA IMA SIGNĀLS, zemnieku saimniecība Siveci 1, SIA Zieglera mašīnbūve, SIA East Metal, kā arī Cesvaines novada un Līvānu novada dome. Savukārt par teicami paveiktu darbu radiācijas drošības prasību ievērošanā savā uzņēmumā apbalvojumu saņēma SIA Cemex.

Uzņēmumi VVD “zaļajā sarakstā” tiek iekļauti uz trim gadiem, tā apliecinot lielu uzticēšanos un labvēlības statusu no Dienesta puses.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts vides dienests