Ventspils ugunsdzēsēji tikuši pie jaunas autocisternas

1353
Foto: VUGD
Foto: VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļa saņēmusi jaunu ugunsdzēsības autocisternu IVECO Magirus TLF 3000, kura ir pilnībā aprīkota ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm un, ar kuru jau tuvākajā laikā ugunsdzēsēji glābēji dosies uz izsaukumiem Ventspils novadā.

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, VUGD šogad saņems kopumā 38 jaunas un modernas ugunsdzēsības automašīnas. Kurzemes reģiona brigāde jau pagājušajā gadā tika pie divām jaunām autokāpnēm un vienas autocisternas un šobrīd ikviens ugunsdzēsējs Liepājas 1.daļā, Liepājas 1.daļas 1.postenī un Saldus daļā novērtē iespēju braukt ar jaunajām automašīnām. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.

Kā skaidroja VUGD, šobrīd dienesta rīcībā esošais tehniskais nodrošinājums joprojām ir nepietiekams, jo no 338 ugunsdzēsībai un glābšanas darbiem paredzētajiem transportlīdzekļiem lielākā daļa ir vecāki par 20 gadiem un 46% no tiem ir uz ZIL, GAZ un KAMAZ bāzes. Lai uzlabotu šo situāciju, Ministru kabinets piešķīra vairāk kā 36 miljonus eiro VUGD autotehnikas iegādei, kur šo līdzekļu ietvaros plānots iegādāties vairāk kā 80 jaunos specializēts transportlīdzekļus, kā arī papildus plānots transportlīdzekļus iegādāties ES struktūrfondu līdzfinansēto projektu ietvaros.