Atklājot un attīstot idejas par uzņēmējdarbības uzsākšanu ar mākslīgā intelekta palīdzību, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti pieteikties hakatonam “AI Biznesa starts”. Hakatonā paredzama spraiga cīņa par galveno balvu 1000 eiro, ko iegūs komanda, kas visprecīzāk spēs izstrādāt un žūrijai pamatot savu ideju.

”AI Biznesa starts” norisināsies 24 stundu garumā – no 18. līdz 19. janvārim – Ventspils zinātnes centrā “Vizium”. Dalībniekiem 18. janvārī jāierodas plkst. 11.30, lai izveidotu komandas. Pēc komandu izveides un prezentācijas dalībniekiem būs iespēja noklausīties mākslīgā intelekta pētnieka un uzņēmēja Ēvalda Urtāna lekciju par mākslīgo intelektu. Pēc lekcijas noklausīšanās tiks dots starts intensīvam un aizraujošam komandu darbam, kas noslēgsies 19. janvārī plkst. 12.50, prezentējot idejas žūrijai un nosakot hakatona “AI Biznesa starts” uzvarētājkomandu.

Startēt hakatonā “AI Biznesa starts” būs iespējams gan ar komandu, gan individuāli, gan hakatona norises laikā kopā ar citiem individuālajiem dalībniekiem izveidojot komandu. Vienā komandā darbosies līdz 10 jauniešiem.

Jaunieši varēs startēt gan ar savu, gan hakatona ekspertu piedāvātu ideju un pārliecināties, kā šis mūsdienās tik plaši apspriestais rīks – mākslīgai intelekts – var palīdzēt uzsākt uzņēmējdarbību. Katrai komandai būs pieejams mentoru atbalsts idejas izstrādei, savukārt idejas izstrādes rezultātu, uzklausot komandu prezentācijas, vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs IKT un uzņēmējdarbības jomas eksperti.

Dalībniekiem hakatona “AI Biznesa starts” norises laikā tiks nodrošināta ēdināšana, kā arī atpūtas telpa nakšņošanai, ņemot līdzi matraci un guļammaisu.

Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, aicinot izzināt un saskatīt mūsdienu tehnoloģiju, tai skaitā mākslīgā intelekta iespējas. Vairāk informācijas par hakatonu šeit.

Pieteikšanās hakatonam atvērta līdz 12. janvārim.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Hakatonu organizē Ventspils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”.

 

9.01.2024. / Autors: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks / Foto: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks