Ziemassvētki un gadumija ir laiks, kad atskatīties uz paveikto. Ventspilnieks.lv skaidroja, kāda šogad bijusi labdarības organizācijas – biedrības Ventspils uzplaukumam bilance – kādām organizācijām, to īstenotajiem projektiem un privātpersonām sniegta palīdzīga roka. Šogad, pateicoties uzņēmēju atbalstam, labdarībai kopumā veltīti teju 95 tūkstoši eiro. Biedrību labos darbos atbalsta virkne Ventspils ostā strādājošu komercsabiedrību, tai skaitā AS Ventbunkers, AS Baltijas ekspresis, SIA Noord Natie Ventspils Terminals, AS Unifreight Logistics un citas.

Biedrība darbojas kopš 2017. gada februāra, un šajā laikā uzklausīti un izdzīvoti daudzi dzīvesstāsti, kā arī sniegts atbalsts cilvēkiem, kuriem palīdzība vajadzīga visvairāk. Kā saka Biedrības pārstāve Dace Bondare, “mēs vēlamies darboties, lai cilvēki, kuri atrodas mums līdzās, kļūtu laimīgāki.” Šī gada laikā paveikts daudz laba – īstenota jau par tradīciju kļuvusī akcija Skolas soma, kuras mērķis ir atbalstīt mazos ventspilniekus sagatavoties skolas gaitām. Šogad akcijas ietvaros atbalsts mācību materiālu iegādei tika sniegts 45 bērniem. Uzsākta jauna akcija Pārtikas pakas trūcīgajiem, kura šajos Ziemassvētkos ļāva iepriecināt daudzus ventspilniekus.

Šovasar tika organizēts arī kārtējais pasākums Pauze ģimenēm, kuras audzina bērnus ar īpašām vajadzībām, tādējādi dodot īpašo bērnu ģimenēm iespēju izbaudīt atelpas brīdi no sarežģītās ikdienas. Organizēta arī nometne bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstīti bērnu nama “Selga” bērni, kā arī organizācijas, kuras darbojas lai risinātu sociālās problēmas. Notikuši labdarības pasākumi, sniegts regulārs finansiāls atbalsts Ventspils neredzīgo biedrības zupas virtuvei, Biedrības Palīdzības centrs Spēkavots zupas virtuvei, Ventspils pansionāta iemītniekiem kanisterapijai, Ventspils Represēto biedrībai, Ventspils Invalīdu biedrībai, Ugāles dzīvnieku patversmei Ar sirdi delnā un Ventspils latviešu biedrībai. Apmaksātas arī reitterapijas nodarbības īpašiem bērniem jāšanas skolā Demora un regulāras masāžas un fizioterapijas nodarbības dienas centra Cimdiņš bērniem.

Visu biedrības paveikto vienā rakstā nemaz nav iespējams uzskaitīt. Tomēr daži pasākumi jāatzīmē īpaši – augustā ar biedrības Ventspils uzplaukumam un SIA Kurekss atbalstu Ventspilī organizētais Latviešu biedrību 23. salidojums, pēc kura tā dalībnieki veltīja daudzus labus vārdus mājiniekiem un izteica cerību, ka sadarbība ar Ventspils uzplaukumam turpināsies arī nākotnē, un atbalsts Laimdotas Sēles grāmatas par Kuldīgas ielas vēsturi Es iet no Gāliņciem uz pilset! izdošanai.

Kā uzsver grāmatas autore Laimdote Sēle, šī grāmata ir mīlestības darbs un neviens, kurš līdzdarbojies vai jel kādā veidā palīdzējis tapt šai grāmatai, par to nav saņēmis nekādu atalgojumu. Savukārt biedrība nodrošinās, ka visi no grāmatas pārdošanas iegūtie līdzekļi tiks izlietoti maznodrošinātu, talantīgu jauniešu atbalstam ceļā uz sasniegumiem.

Biedrība Ventspils uzplaukumam šoruden ziedojusi arī 10 tūkstošus eiro Ventspils Svētā Nikolajs luteriskās baznīcas torņa rekonstrukcijas projektam. Šis ir jau otrais ziedojums baznīcas torņa remontam. Pirmais – arī 10 tūkstošu eiro apmērā, tika veikts pērnvasar. Ziedojums palīdzēs rekonstrukcijas tehniskā projekta pabeigšanai. Ventspils luteriskās baznīcas draudzes priekšniece Sarma Blažģe pēc ziedojuma saņemšanas Ventspilnieks.lv teica: “Vislielākā pateicība par šo finansējumu AS Ventbunkers, AS Ventspils tirdzniecības osta un SIA Noord Natie Ventspils terminals. Par to mēs arī Dieva priekšā pateicāmies baznīcā.”

Labdarības biedrība Ventspils uzplaukumam šī gada laikā palīdzējusi daudziem, tomēr vislielākā pateicība par ir Ventspils ostā strādājošajiem uzņēmumiem, kuri ziedojuši daļu no savas peļņas, nevis to sadalot dividendēs, bet nesavtīgi palīdzot tiem, kuriem palīdzība tai brīdī bijusi nepieciešama visvairāk. Uzņēmēji ar saviem ziedojumiem pierādījuši, ka cilvēcība un līdzpārdzīvojums viņiem nav tikai vārdi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay