Valsts policija reidā Kurzemes reģionā pārbaudēs tirdzniecības vietās četros veikalos Ventspilī pieķēra pārdevējus, kuri nepilngadīgām personām pārdeva tabakas izstrādājumus un enerģijas dzērienus, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Policija reidu veica pagājušajā nedēļā, tā laikā pārbaudot arī astoņas tirdzniecības vietas Ventspils pilsētā. Pārkāpumi tika konstatēti četrās tirdzniecības vietās. Visiem pārdevējiem, kuri pārdeva nepilngadīgai personai enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājums, ir sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Savukārt pret juridiskajām personām ir uzsāktas administratīvās lietvedības.

Jāatzīmē, ka viena veikala pārdevēja atkārtoti gada laikā tiek pieķerta par šāda pārkāpuma izdarīšanu.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay