Vides objekts “Ziedu pulkstenis”, kas uzstādīts līdzās Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojumam, līdz galvenā elektroniskā bloka nomaiņas brīdim rādīs vienu laiku.
Kopš uzstādīšanas brīža pulkstenis vairākas reizes ir bojāts vandālisma rezultātā. Katrs pulksteņa remonts atstāj ietekmi arī uz tā galveno elektronisko bloku. Diemžēl šobrīd, atbildīgajam dienestam apsekojot pulksteni, ir konstatēts, ka pulksteņa galvenā detaļa nav vairs labojama un ir nepieciešams pasūtīt jaunu. Tāpēc uz laiku, kamēr tiks saņemta un uzstādīta pulksteņa jaunā detaļa, tā rādītāji tiks atstāti uz plkst.12:00.
Ziedu pulkstenis no 2002. gada ikdienā priecē gan ventspilniekus, gan pilsētas viesus. Pulksteņa diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Ziedu pulkstenis zvana katru stundu. Ziedu pulkstenis gada griezumā izskatās savādāk, jo sezonas laikā tā pamatnē trīs reizes tiek mainīti puķu stādi. Ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums.
26.05.2025. / Autors: Ventspils Komunālā pārvalde / Foto: Ventspils Komunālā pārvalde