Ventspils zivju pārstrādes kombināts: Tagad saprotam, kādēļ jāmaksā nodokļi

1592

No Krievijas embargo zivju produkcijai un konserviem cietušais Ventspils zivju konservu kombināts kopš pagājušā gada beigām atsācis darbu, pateicoties Ziemeļvalstīs atrastam pasūtītājam, stāstīja uzņēmuma vadītājs Jānis Endele.

Kombināts tika aizvērts 4.jūnijā. «Tā kā mēs cilvēkiem maksājām lielu algu, valdība atvēlēja viņiem lielus bezdarbnieka pabalstus. Tad mēs pirmo reizi sajutām, ka ir jēga maksāt nodokļus. Kolektīvā nebija iebildumu. Visi teica: «Mēs saprotam»,» atcerējās Endele.

Tagad uzņēmums atradis pasūtītāju Ziemeļvalstīs. Pirmajā kārtā tas deva iespēju nodrošināt darbu aptuveni 100 cilvēkiem, bet vēlāk – jau 200 līdz 250 cilvēkiem, stāstīja uzņēmuma vadītājs.

«Šis bizness nav tieši saistīts ar konservāciju. Mēs nodarbosimies ar garneļu attīrīšanu, kuras Ziemeļvalstīs ir ļoti pieprasītas. Zinoši cilvēki saprot, ka ir milzīga atšķirība starp tīrīšanu ar rokām un ar mašīnu,» norādīja Endele.

Viņš skaidroja, ka garneļu attīrīšana nav sevišķi ienesīgs bizness, bet tas ļauj uzņēmumam turpināt ražošanu, saglabājot daļu personāla. Endele piebilda, ka lielu peļņu uzņēmuma akcionāri nesaņems, bet rēķinus uzņēmums nomaksāt varēs.

«Vienošanās par summām ar lielajiem aizdevējiem ir panāktas. Pasūtītāja atrašana ļaus viņiem justies mierīgāk, bet mums ir iespēja lemt par citiem uzdevumiem. Piedevām, mēs atkal lēnām sākam ražot konservus, kaut arī, protams, ne iepriekšējā daudzumā. Domāju, ka mēs drīz atkal sāksim darbu pilnā apjomā, bet ar citiem produktiem un uz citām valstīm,» stāstīja uzņēmējs.