Ventspils pilsētas investoru piesaistes stratēģija – otra labākā Eiropā

1440
Autors: Ventspils brīvosta
Autors: Ventspils brīvosta

Ietekmīgā britu laikraksta Financial Times izdevuma FDI Intelligence publicētajā pētījumā par šī un 2017.gada Eiropas nākotnes pilsētām un reģioniem, Ventspils pilsētas ārvalstu investoru piesaistes stratēģija atzīta par otro labāko Eiropā. Vienlaicīgi tas ir arī augstākais novērtējums starp visām Baltijas valstu pilsētām.

Izdevums pētīja dažādas Eiropas pilsētas un reģionus ar mērķi noskaidrot iemeslus, kas piesaista kompānijas izvēlēties konkrētas investīciju vietas, sektorus ar lielāko potenciālu, kā arī to, ko par izvestēšanas izvēli domā paši investori.

Kopumā investoru piesaistes stratēģijas kategorijā tika izvērtēti 190 varianti. Ventspils augsto novērtējumu izpelnījās pilsētu grupā ar iedzīvotājiem līdz 100 000 cilvēku. No Latvijas pilsētām devītajā vietā seko Jelgava, bet Baltijas mērogā no kaimiņzemēm visaugstāk – 10.vietā – tikusi Igaunijas pilsēta Tartu.

«Ventspils rezultāti norāda, ka tas nav vienkārši tukšs, abstrakts aprēķins, bet tie ir reāli rezultāti. Mums rūpniecības produkcijas eksports 12 gados ir pieaudzis 40 reizes, un nodarbināto īpatsvars apstrādes rūpniecībā ir pieaudzis divas reizes. Līdz ar to mums ir mainījusies tautsaimniecības struktūra. Ventspils ir kļuvusi daudz industriālāka,» novērtējumu komentēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.