Veselības ministrija (VM) ir gatava saņemt papildu finansējumu 200 miljonu eiro apmērā, kā arī iezīmējusi jomas, kurās šis finansējums tiks ieguldīts un novirzīts, uzsver ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Viņš skaidroja, ka sadaļa, kas būs pieejama no sociālo iemaksu palielināšanas, proti, 80 miljoni eiro, tiks novirzīta ārstniecības personu darba samaksas palielināšanai.

Savukārt uz deficīta atkāpes rēķina pieejamais finansējums paredzēts, lai turpinātu un papildinātu jau esošos, kā arī realizētu reformā paredzētos pasākumus, tostarp onkoloģijā uzlabotu diagnostiku un ārstēšanu, kā arī nodrošinātu pacientus ar medikamentiem. Tāpat papildu finansējums tiks novirzīts infekcijas slimību izplatības mazināšanai un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai gan ambulatorajā, gan stacionārajā sektorā.

Šneiders norādīja, ka, ņemot vērā, cik zemi finansēta ir veselības aprūpe, piešķirtais papildu finansējums dos būtisku ieguldījumu – būs iespējams nodrošināt ievērojami pieejamāku veselības aprūpi Latvijas iedzīvotājiem. Tomēr pagaidām detalizētāku informāciju VM nav gatava sniegt.

Jau vēstīts, ka valdība ministriju prioritārajiem pasākumiem 2018.gada budžetā sadalījusi 345 miljonus eiro, tostarp veselības aprūpei piešķirti 200 miljoni eiro, bet ceļu sakārtošanai – 25 miljoni eiro.

Autors: LETA / Foto: LETA