Ventspils valstspilsētas pašvaldības jaunais mērs Jānis Vītoliņš (Latvijai un Ventspilij) sola savā darbā nepieņemt vienpersoniskus lēmumus, bet gan iesaistot iespējami plašāku loku. Viņš arī plāno veidot sarunas ar visiem domē ievēlētajiem deputātiem, tajā skaitā arī opozīcijā esošajiem, “lai ietu uz kopīgu sadarbību”. To Vītoliņš teica ceturtdien notikušajā preses konferencē.

Komentējot pirmdien notikušās pašvaldības vadītāja vēlēšanu rezultātus, kad ar savas partijas biedru un Nacionālās apvienības deputāta Kārļa Vočtava atbalstu viņš tika ievēlēts domes augstākajā amatā, Vītoliņš norādīja, ka “es nekad nebiju plānojis to [kļūt par domes priekšsēdētāju] darīt, bet apstākļi izveidojās tādi, ka es piekritu kolēģu piedāvājumam, pirms tam šis jautājums tika izskatīts partijas valdē”.

Deputāta Vočtava soli balsojumā paust atbalstu Vītoliņam mērs akcentēja, ka “tas ir ļoti pareizi, jo, ja mēs būtu mēnešiem ilgi strīdējušies par šo situāciju, Ventspils pilsēta un iedzīvotāji būtu tikai zaudētāji”.

(raksts turpinās pēc reklāmas)

PLĀNO REVIDĒT MILZĪGO KOMISIJU SKAITU DOMĒ

“Mums ir ļoti daudz darba un bez domes lēmumiem, bez komiteju darba, jo katrs priekšlikums ir jāizskata komitejā, bez tiem mēs nevarētu virzīties uz priekšu. Mēs nevarētu iesniegt jaunus projektus,” sacīja mērs. “Esmu vienmēr teicis, ka Ventspils domē ir daudzi augsta līmeņa profesionāļi.”

Vītoliņš arī paziņoja: “Es nepieņemšu vienpersonīgus lēmumus. Katrs lēmums iepriekš tiks diskutēts, izvērtēts un pieņemts kopīgi, pamatojoties uz ļoti konkrētu analīzi un uz argumentiem.”

“Mēs ņemsim vērā ventspilnieku ieteikumus, ņemsim vērā arī kritiku, kas izskanēja priekšvēlēšanu laikā, jo tikai tā mēs varam uzlabot dzīves līmeni un labklājību pilsētā,” teica Vītoliņš.

RUNĀS AR VISIEM IEVĒLĒTAJIEM DEPUTĀTIEM

Mēra un viņa vietnieka vēlēšanu dienā nu jau opozīcijā esošie pieci deputāti vēl pirms balsojuma atkārtoti aicināja vispirms sēsties pie viena sarunu galda visiem, lai pārrunātu iespējamo sadarbību un veicamos darbus pašvaldības labā, tomēr tieši Vītoliņš bija tas, kurš šādu iespēju uzskatīja par nepieļaujamu. Tagad viņa retorika izskanēja pavisam citādi, jo viņš kā mērs plāno runāt ar visiem ievēlētajiem deputātiem.

“Mēs turpināsim konsultēties arī ar mūsu jaunievēlētajiem kolēģiem. Galvenais jautājums ir, ka kopā iet uz sadarbību un attīstību, nevis par katru cenu atrast kādus pārkāpumus un neatbilstības. Tad mums tiek lieki patērēti resursi un laiks, rakstot atbildes dažādiem pieprasījumiem un sūdzībām, apvainojumiem. Mums vajadzētu koncentrēties uz attīstību, nevis uz nepamatotām kontrolēm,” tā Vītoliņš.

PRIORITĀŠU VIDŪ – DARBA VIETAS, SENIORI UN JAUNIEŠI

“Mūsu prioritātes būs jaunu darba vietu izveidošana, kas ir izšķiroši svarīgi jebkurām pašvaldībā,” uzsvēra mērs, norādot, ka īpaši svarīgi ir sakārtot attiecības ar Ventspils brīvostas pārvaldi, ar centrālo varu, jo mēs arvien uzskatām, ka pašvaldībai ir jābūt iesaistītajai brīvostas pārvaldē. Mūsu prioritāte paliek arī rūpēs par senioriem, mēs izvērtējam visu laiku, vai šis atbalsts ir pietiekams un nav jāveic kādas korekcijas.” Kā piemēru minēja iepriekšējā domes sasaukuma pēdējā dienā pieņemtais lēmums paaugstināt maznodrošinātās personas un ģimenes statusa līmeni: “Tas tika darīts tādēļ, jo stājās spēkā izmaiņas likumdošanā, paredzot, ka šo personu ienākumos tiek ņemtas vērā arī piemaksas, līdz ar to būtu iznācis tā, ka vairāki simti maznodrošināto zaudētu šo statusu. Tas nebūtu godīgi. Manuprāt, tas bija ļoti svarīgs lēmums.”

Pēc viņa teiktā, ir steigšus jāsāk jauni projekti un jāturpina darbs pie esošajiem attīstības darbiem, taču pirms tam tuvākajā laikā vēl ir jāizveido deputātu komitejas, jo jebkurš domes lēmums ir jāizskata šajā līmenī. Taču tiek apsvērta būtiska reorganizācija attiecībā uz komisiju darbu, kuru laika gaitā ir saaudzis kā sēnes pēc lietus. Pēc Vītoliņa teiktā, to skaits varētu būtiski samazināties.

“Esmu jau lūdzis, lai mūsu speciālisti pastrādā un, ņemot vērā arī pieredzi citās pilsētās, palielina komiteju ietekmi un apjomu, tajā skaitā komiteju vadītāju atbildību, lai mēs vairāk jautājumus skatītu tieši šajā līmenī. “Iespējams, mēs daļēji samazināsim komisiju skaitu, kuru skaits ir ļoti apjomīgs. Esmu lūdzis, lai izdara analīzi, cik daudz šādi jautājumi ir skatīti komisijās, cik komisijas ir strādājušas jeb, precīzāk, nav strādājušas, jo skatīto jautājumu skaits bijis ļoti mazs.”

Kā vēl vienu prioritāti viņš minēja darbu jauniešu lietu komisijā un veidot jauno ventspilnieku atbalsta programmu, lai viņiem būtu interese palikt pilsētā, nebrauktu prom, bet lielākā daļa turpinātu dzīvot Ventspilī, kur būtu gan darba iespējas, gan labi dzīves apstākļi.

08.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv