Pirmdien, 20.martā, Ventspilī oficiālā vizītē viesosies ASV vēstniecības Latvijā vēstnieces vietniece Šārona Hadsone-Dīna ar delegāciju, kuras laikā paredzētas gan viesošanās skolās, gan uzņēmumos.

Ventspilī Hadsone-Dīna tiksies ar Ventspils pilsētas domes izpilddirektoru Aldi Ābeli, viesosies Noord Natie Ventspils termināls un HansaMatrix. Tāpat viņa plkst.11.50 Ventspils 1.ģimnāzijā apmeklēs ASV vēstniecības organizētu angļu valodas prezentāciju un nodarbību vidusskolēniem.

Nodarbības vidusskolēniem vada ASV dzimis laviešu zemessargs un ASV armijas mediķe. Abiem dzimtā valoda ir angļu valoda, un nodarbība notiek interaktīvā veidā, iesaistot skolēnus. Prezentācijā tiek stāstīts par Latvijas Armiju un Zemessardzi, NATO, drošības situāciju Eiropā un pasaulē, Latvijas bruņoto spēku iesaisti starptautiskās drošības operācijās, kā arī par Latvijas un ASV militāro sadarbību. Nodarbības iepriekš vadītas gan vairākās pilsētās Latgalē, gan marta sākumā Liepājā. Ventspilī 20. martā šīs nodarbības notiks 4. un 6.vidusskolā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Evija Trifanova/LETA