VNT pasūtījusi tvaiku savākšanas iekārtas 3 mlj. eiro vērtībā

1335

SIA Ventspils nafta termināls (VNT) ir veikusi pastāvīgās tvaiku savākšanas iekārtas (TSI) pasūtījumu trīs miljonu eiro apmērā no ASV piegādātāja, apliecinot savu gatavību veicināt vides aizsardzības standartus un uzstādīt TSI.

VNT apņemšanās uzstādīt un izmantot TSI ir bijusi un nemainīgi paliek uzņēmuma augstākā prioritāte, uzsver uzņēmums. 17.janvārī VNT ir sasniedzis svarīgu etapu TSI uzstādīšanas projektā, parakstot trīs miljonu eiro vērtu darījumu par TSI iekārtas uzbūvi un piegādi no ASV uzņēmuma Aereon, kurš ir pasaulē plaši zināms un pieredzējis šādu tehnoloģiju ražotājs.

Piegāde plānota šī gada septembrī.

“Šīs ir ievērojams ieguldījums TSI projekta ietvaros, kura kopējās izmaksās sasniegs 5-6 miljonus eiro. VNT ir pārliecināts, ka TSI uzstādīšana sekmēs vides standartu paaugstināšanu Ventspilī un pozitīvi ietekmēs stabilu kravu apgrozījumu ostā,” teikts uzņēmuma paziņojumā presei.

VNT ir iesācis atļauju saņemšanas procesu pastāvīgās TSI projektam, un līdz janvāra beigām plāno saņemt tehniskos noteikumus no Ventspils reģionālās vides pārvaldes. Ņemot vērā Ventspils brīvostas valdes nesen pieņemto lēmumu konceptuāli atbalstīt TSI projekta realizāciju, ir sagaidāms, ka iesniegumu izskatīšana Ventspils brīvostas pārvaldē arī virzīsies uz priekšu ātrāk kā iepriekš.

1.janvārī stājās spēkā Latvijas Republikas Civillikuma grozījumi par apbūves tiesību, taču uzņēmums saskata neskaidrības likuma piemērošanā. Pašreizējā situācija rada zināmus riskus finanšu ieguldījumam TSI projektā, un VNT gaida skaidru vadlīniju sniegšanu no likumdevēja puses, lai turpinātu projekta īstenošanu.

VNT cer uz visu iesaistīto pušu, tai skaitā Ventspils brīvostas pārvaldes, vides dienestu un likumdevēju atbalstu VNT iniciatīvai, kas ir vērsta uz vides aizsardzību un naftas produktu stabilas pārkraušanas nodrošināšanu Ventspils ostā, kas savukārt veicinās Ventspils ostas turpmāko darbību un Latvijas tranzīta nozares attīstību.