VNT vadītāju un darbiniekus ēno seši skolēni

1330
Foto: Ventspils nafta termināls
Foto: Ventspils nafta termināls

SIA Ventspils nafta termināls (VNT), kas ir viens no lielākajiem un tehnoloģiski modernākajiem naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmumiem Baltijā, Ēnu dienā uzņēma sešus skolēnus no Ventspils 1.ģimnāzijas un Kuldīgas centra vidusskolas. Vidusskolēni ēnoja gan VNT ģenerāldirektoru Larsu Panclafu, gan tehnoloģisko direktoru Vilni Riekstiņu un tehnoloģisko projektu administratoru Valēriju Driņģi.

Dienas laikā ēnotājiem bija iespēja iepazīt uzņēmumu, gan klausīties stāstījumā par uzņēmumu, gan arī aplūkot teritoriju un kopā ar vadītājiem piedaloties sapulcēs.

Šogad ēnotāju interesi visvairāk piesaistīja loģistikas joma. 9.klases skolēni – brāļi Raivo un Ralfs Ankevici no Kuldīgas centra vidusskolas raksturo VNT darbu kā pārdomātu, interesantu un sarežģītu. Brāļu klasesbiedrs Ints Martinsens norāda, ka, pavadot Ēnu dienu VNT un redzot tehnoloģisko projektu administratora Driņģa darba ikdienu, ēnotais amats radījis viņā interesi un, iespējams, nākotnē viņš izvēlētos strādāt šajā pozīcijā, jo viņu aizrauj uzņēmējdarbība un loģistika.

“Ēnu diena dod skolēniem iespēju vēl pirms sava karjeras ceļa uzsākšanas uzmest aci biznesa vidē un iegūt noderīgu pieredzi,” norādīja VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs. Viņš uzsvēra, ka, uzņēmumam evolucionējot, ir vērtīgi apskatīties uz nākotnes profesionāļu paaudzi, atklāt viņiem uzņēmējdarbības principus un dot pienesumu turpmākas karjeras plānošanā.