Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pirmdien nolēma pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju, paužot protestu ar reģionālās reformas gaitu. Tikmēr premjers Krišjānis Kariņš vēlāk pauda, ka viņš pilnībā uzticas ministram un reforma tiks veikta pilnībā.

Kā ziņo aģentūra LETA, pieprasījums pēc demisijas papildināts arī ar aicinājumu premjeram Krišjānim Kariņam steidzami veidot darba grupu viņa vadībā, kurā strādātu pašvaldību savienība un citas ministrijas, tādējādi izstrādājot reģionālās reformas modeli, kas paredzētu apriņķu ieviešanu.

Pašvaldību savienības vadība sasauktajā ārkārtas sēdē plānoja skatīt jautājumu par “nesagatavotas, nepārvaldītas” administratīvi teritoriālās reformas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvātajā redakcijā, virzības apturēšanu.

Aicinājumu parakstījuši Alojas, Amatas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Lubānas, Mazsalacas, Naukšēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Salacgrīvas, Strenču, Vecpiebalgas pašvaldību domju vadītāji.

Iepriekš asu kritiku pauda pašvaldību savienības vadītāja politiskie biedri – Zaļo un zemnieku savienību un Latvijai un Ventspilij pārstāvošie Ventspils novada pašvaldības un Ventspils pilsētas pašvaldības vadītāji.

Kā LTV Ziņu dienests citē Kariņu, valstī ir nepieciešama administratīvi teritoriālā reforma, lai sakārtotu izglītības sistēmu, nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, jo valstī ir pašvaldības, kuras nespēj to īstenot. “Protams, ne visi ir apmierināti ar izmaiņām. Bet man ir visa uzticība Pūcem, ka viņš reformu novedīs līdz galam,” sacīja Kariņš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja