Saskaņā ar jaunākajām sinoptiķu prognozēm, Ziemassvētki šogad būs sniegotākie un baltākie pēdējo sešu gadu laikā.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka šīs nedēļas izskaņā laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, kurš no Centrāleiropas virzīsies uz austrumiem. Tā ziemeļu malas ietekmē gaidāms lielākoties mākoņains laiks un sniegs. Vietām Latvijā sniega segas biezums pieaugs par trīs līdz pieciem centimetriem. Pieturēsies sals -2…-8 grādu robežās. Svētdien sākot ar Kurzemes piekrasti sāksies intensīva snigšana.

Svētku dienu laiks sāksies ar salu, jo naktī uz pirmdienu atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies un nokrišņi mitēsies, vietām gaisa temperatūra pazemināsies līdz -13…-15 grādiem, bet Kurzemes piekrastē būs nedaudz siltāks.

Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos gaidāms sniegs, bet Kurzemes piekrastē – arī lietus. Nedēļas otrajā pusē, ciklonam pakāpeniski virzoties uz austrumiem, teritorijā no rietumiem ar brāzmainiem vējiem ieplūdīs vēl siltākas gaisa masas un termometra stabiņš vietām sasniegs +2…+5° atzīmes, vien valsts austrumos pieturēsies neliels sals.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA