Ventspils valstspilsētas pašvaldības pilsētas dome saņēmusi informāciju no Vides izglītības fonda, kas ir nacionālais Zilā Karoga kustības koordinators Latvijā, ka Ventspils pilsētas pludmalei piešķirts Zilais karogs 2023. sezonai.

Līdz ar to tā būs jau 25. Zila karoga sezona pēc kārtas. Starptautiskais vides izglītības fonds (FEE), piešķirot Zilo karogu, vērtē pašvaldības darbu pēc 33 kritērijiem, kas sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un drošība.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū un tā ir viena no  Starptautiskais vides izglītības fonda aktivitātēm. 1999.gadā, kad Ventspils pludmale pirmo reizi to saņēma, tā bija pirmā Zilā Karoga pludmale Baltijas valstīs.

Detalizētāka informācija par Zilā Karogu kustību – ŠEIT un ŠEIT.

Pacelt karogu Ventspils pilsētas pludmalē plānots 3. jūnijā.

Visā Latvijā Zilie karogi šovasar plīvos vienā jahtu ostā un 12 peldvietās  – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Kuldīgas novadā, Saulkrastu novadā, Limbažu novadā un Jēkabpils novadā.

 

11.05.2023. / Autors: Vides uzraudzības nodaļa / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs