Zlēkās rudenī durvis vērs jauna pirmsskolas izglītības iestāde Rūķītis

1336

Jau ziņojām, ka līdz ar mācību gada noslēgumu jeb jūlijā Ventspils novadā tiks slēgtas divas skolas – Zlēku un Jūrkalnes pamatskolas. Nupat Izglītības un zinātnes ministrija nākusi klajā ar vēsti, ka tā ir saskaņojusi trīs jaunu izglītības iestāžu dibināšanu. Viena no tām būs Zlēkās – šoruden durvis vērs pirmsskolas izglītības iestāde Rūķītis.

Vēl tiks dibināta Saldus vidusskola, bet Tukuma novadā – pirmsskolas izglītības iestāde Lotte.

Šogad ministrija apstiprinājusi jau astoņu skolu slēgšanu. Jau pieminētajām Zlēku un Jūrkalnes pamaskolām, vasarā Bauskas novadā tiks likvidēta Mežotnes internātvidusskola, Gulbenes novadā – Daukstes pamatskola, kā arī Sadus 1.vidusskola un Saldus 2.viusskola, bet Saldus novadā esošā Nīgrandes pamatskola tiks pievienota Saldus novada pašvaldības Kalnu vidusskolai. Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestāde Griezīte tiks pievienota Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādei Straumīte. Saldus 1.vidusskolas struktūrvienības Sātiņu pamatskola izglītības programmu īstenošana līdz ar iestādes slēgšanu tiks nodota Saldus pirmsskolas izglītības iestādei Sienāzītis.

Vēl pagājušajā gadā ministrija Alūksnes novadā saskaņoja Mārkalnes pamatskolas slēgšanu, bet Jelgavas novadā tiks likvidēta arī Elejas vidusskolas Lielplatones filiāle, to pievienojot Elejas pirmsskolas izglītības iestādei Kamenīte.

Līdz jaunajam mācību gadam reorganizāciju piedzīvos vēl 11 izglītības iestādes. Mazsalacas novadā Ramatas sākumskola un Mazsalacas vidusskola tiks apvieotas, izveidojot Mazsalacas vidusskolu. Smiltenes vidusskola tiks izveidota, reorganizējot Smiltenes ģimnāziju, Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu. Ķemeru vidusskola tiks reorganizēta par Ķemeru pamatskolu, savukārt Jūrmalā Lielupes vidusskola tiks reorganizēta par Lielupes pamatskolu.

Līdz ar 1.septembri notiks Aizkraukles novada ģimnāzijas reorganizācija, apvienojot to ar Aizkraukles 1.vidusskolu un Aizkraukles pilsētas sākumskolu, tādējādi izveidojot Aizkraukles novada ģimnāziju. Vēl pagājušajā gadā saskaņota arī Burtnieku Ausekļa vidusskolas reorganizācija, pārveidojot to par Burtnieku Ausekļa pamatskolu.