Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti lielākoties noraida iespēju pēc vēlēšanām veidot koalīciju ar partiju Saskaņa, savukārt deputāts Valdis Kalnozols (ZZS) tiešu atbildi pagaidām nesniedz, reizē norādot, ka par sadarbību nevar spriest, ja nav vienošanās par kopīgu mērķi.

Parlamentārietis Kārlis Seržants norādīja, ka neredz un noraida iespēju pēc vēlēšanām strādāt koalīcijā ar Saskaņu. Politiķis norādīja, ka ir lietas, kam Saskaņa nav varējusi tikt pāri – savulaik esot īstenota “cīņa par divvalodību”, partijas politikā esot redzams atbalsts Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikai, kā arī esot problēmas ar okupācijas skaidru atzīšanu.

Vaicāts par to, ka Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze ir izteicies, ka viņš personīgi neiebilst pret sadarbību ar Saskaņu, Seržants atbildēja, ka pozitīvi novērtē to, ka Daudzem nav iespējas vienpersoniski izlemt šo jautājumu.

Savukārt Kalnozols, taujāts par koalīcijas veidošanu ar Saskaņu, no vienas puses norādīja, ka pagaidām nevēlas uz to atbildēt, bet, raugoties kopumā, deputāta skatījumā Saeimā esot par daudz sašķeltības un partiju. Būtiskākais jautājums attiecībā uz iespēju sadarboties ir tas, vai politiskajiem spēkiem ir kopīgs mērķis. Deputātā skatījumā Saskaņai pašlaik neesot nodefinēts mērķis, tāpēc parlamentārietim ir grūti atbildēt un viņš “melotu”, ja sacītu, ka ir “par vai pret”.

Kalnozols uzsver, ka atbalstītu tos spēkus, kam būtu kopīgi mērķi par labklājīgu, latvisku un zaļu Latviju nodrošināšanu “bērnu bērniem”. Reizē politiķis piebilda, ka šajā gadījumā nerunā par koalīcijas veidošanas iespēju. “Ja esi ar kopīgiem mērķiem, es ar tevi sēdēšu kopā,” piebilda politiķis.

Daudzes partijas biedrs Jānis Vucāns akcentēja, ka ir tajās pašās pozīcijās kā ZZS premjera amata kandidāts, pašreizējais valdības vadītājs Māris Kučinskis un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, ka kopīga valdība ar Saskaņu nav iespējama. Tam par iemeslu ir arī Saskaņas savā laikā paustā pozīcija jautājumā par otro valsts valodu.

Latvijai un Ventspilij partijai ir sadarbības līgums ar ZZS, tāpēc tās pārstāvjiem ir saistoša pozīcija, ko pauž premjera kandidāts un frakcijas vadītājs, norādīja Vucāns.

Arī deputāti Andris Bērziņš un Inese Aizstrauta norādīja, ka atbalsta Brigmaņa un Kučinska pausto noraidošo pozīciju pret iespēju veidot koalīciju ar Saskaņu.

Kā ziņots, ZZS pēc vēlēšanām neveidos koalīciju un valdību ar partiju Saskaņa, apliecināja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Brigmanis. Tā viņš atbildēja, vaicāts par Daudzes izteikumiem augusta beigās televīzijas Rīga TV 24 raidījumā, kur politiķis uz jautājumu par sadarbību ar Saskaņu pēc Saeimas vēlēšanām atbildēja, ka viņš personīgi tam neiebilst, bet ka reizē lēmumu pieņem partijas vairākums.

13.Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Autors: LETA / Foto: LETA