Andra Klausa stipendiju šogad ieguvis IT students Aleksis Lurins

0
455

Ventspils Augstskolas (VeA) ikgadējo profesora Andra Klausa stipendiju šajā mācību gadā saņems informācijas tehnoloģiju fakultātes otrā kursa students Aleksis Lurins, informē augstskola.

Kā skaidroja augstskolā, no visiem kandidātiem kā labākie šogad tika atzīti četri studenti – Anna Fedotovska, Santa Katrīna Meikališa, Aleksis Lurins un Pēteris Bitāns. Stipendijas pretendentus vērtēja žūrijas komisija, kurā bija augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš, stipendijas mecenāts Mārtiņš Lauva, Studentu padomes pārstāve Liene Ločmele un stipendiju un kredītu piešķiršanas komisijas priekšsēdētāja Arita Šreibere. Komisija tikās ar katru pretendentu individuāli, lai uzzinātu par studentu sasniegumiem, paveiktajiem un iecerētajiem darbiem, kā arī nākotnes plāniem.

Par labāko atzina Aleksi Lurinu, kurš sevi pārliecinoši pierādīja intervijā un ieguva stipendiju 1500 eiro apmērā. Jaunietis stipendijai pieteicās arī pagājušajā un aizpagājušajā gadā, taču to ieguva tikai šogad. Aleksis studē bakalaura studiju programmā datorzinātnēs, ir iesaistījies VeA Viedo Tehnoloģiju pētniecības centrā, kur darbojas dažādos projektos, programmē un papildina savas zināšanas IT jomā. Nākotnē viņš plāno izveidot savu produktu un izgudrojumu, ar kuru parādīt sevi pasaulei.

Stipendijas mecenāts jau vairākus gadus ir VeA absolvents un uzņēmējs Mārtiņš Lauva. Viņš arī izteica vēlmi parakstīt sadarbības līgumu par stipendijas piešķiršanu arī turpmākajos trīs gados.

Profesora Andra Klausa stipendija tika izveidota 2014.gadā pēc Lauvas iniciatīvas. Stipendijas mērķis ir veicināt VeA studentu aktivitāti dažādās darbības sfērās – akadēmiskajā darbībā, pētniecībā un sabiedriskajā darbā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VeA