Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionāta finālsērija par čempionu titulu starp BK Ventspils un VEF Rīga komandām sāksies 19.maijā, taču čempiona noskaidrošana notiks ne ātrāk kā 2.jūnijā, liecina čempionāta rīkotāju otrdien publicētais finālsērijas kalendārs.

Finālsērija notiks līdz kādas komandas četrām uzvarām. Finālsērijas pirmās divas spēles 19. un 21.maijā notiks Ventspilī, bet nākamās divas – 31.maijā un 2.jūnijā – Rīgā. Pēc tam, ja un cik būs nepieciešams, nākamās spēles paredzētas 4.jūnijā Ventspilī, 6.jūnijā Rīgā un 8.jūnijā Ventspilī.

Tomēr finālsērijas grafiks var tikt pārskatīts, jo VEF Rīga priekšā ir arī izslēgšanas spēles VTB Vienotajā līgā. Vefiņam spēles ar Maskavas CSKA paredzētas 24.maijā Maskavā, 27. un 29.maijā Rīgā. Tātad, ja būs nepieciešama vēl ceturtā spēle, tad LBL finālsērijas kalendārā būs izmaiņas. Jo ilgāks būs VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēļu sērija, jo vairāk ieilgs LBL finālsērija.

Abas komandas tiksies finālā septīto reizi pēdējo astoņu gadu laikā. Pašreizējā bilance gan ir ievērojami labāka rīdziniekiem – 5:1. Iepriekšējo reizi par čempioniem ventspilnieki kļuva 2014.gadā. BK Ventspils jau 18. reizi spēlēs Latvijas čempionāta finālā, kas ir absolūts čempionāta rekords, ko tik drīz diez vai kāds pārspēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA