Arvien vairāk kļūst tādu pircēju, kuri pārtikas veikalos pievērš lielāku uzmanību par iegādājamo preci. Tas secināts Maxima mazumtirdzniecības kompass jaunākajā aptaujā, kurā šādu atbildi bija norādījuši 28,9% respondentu. 

Nemainīgi viens no iedzīvotājiem svarīgākajiem preču izvēles kritērijiem ir tas, ka prece tiek ražota Latvijā – to uzsvēruši 28,7% respondentu. Turklāt, ievērojama daļa norāda, ka ir gatavi piemaksāt par ekoloģiski tīriem un veselīgiem produktiem, galvenokārt par dārzeņiem, augļiem vai gaļas produktiem (attiecīgi, 44%, 41% un 39%).

Gandrīz puse (46%) Latvijas iedzīvotāju kopumā uzticas BIO un EKO apzīmējumiem uz produktu iepakojumiem, tomēr priekšstati par produkta marķējumiem, kas norāda par veselīga produkta garantiju, ir neviennozīmīgi. Lai arī kopumā iedzīvotāju lielā uzticamība šiem veselīgu produktu apzīmējumiem nav nepamatota, jābūt uzmanīgiem, vai tas nav mārketinga triks un jāpievērš uzmanība arī sīkākam produkta satura aprakstam.

Apskata dati liecina, ka pircēji kļūst vēl kūtrāki izmēģināt jaunus produktus. Savos paradumos pēdējo 12 mēnešu laikā 28,3% iedzīvotāju neko nav mainījuši. Tas vēl jo vairāk liecina par uzticamību pārbaudītām vērtībām un vietējai produkcijai, teikts Maxima mazumtirdzniecības kompasā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA