Jūrkalnes etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti” svinēs 60 gadu jubileju

588

Ventspils novada Jūrkalnes etnogrāfiskais ansamblis Maģie suiti pēc nedēļas, 10.augustā, svinēs 60 gadu jubileju, pavēstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Jubilejas pasākums Jūrkalnē sāksies plkst.13 tautas nama zālē, kad režisore Dace Micāne-Zālīte un etnomuzikologs Vilis Bendorfs risinās sarunu Jūrkalnes dižās suitenes, apskatot dižo teicēju Marijas Lāces un Marijas Rudzājas veikumu.

Plkst. 15 tautas nama izstāžu zālē atklās Daces Dēliņas-Lipskas gleznu izstādi Saucējas, savukārt plkst.18 Ugunspļavā būs Maģo suitu dižošanās un viesu apsveikumi koncertā. Pēc tam sekos lustīga dancošana kopā ar kapelu Suitu muzikanti.

Šobrīd ansambļa sastāvā darbojas piecas enerģiskas, atraktīvas un uzņēmīgas dalībnieces, kurām ir liela vēlme parādīt savu lielo dziesmu pūru, palīdzēt un uzmundrināt līdzcilvēkus, padarot ikdienu nedaudz krāšņāku un dvēselē bagātāku. Etnogrāfiskais ansamblis Maģie suiti nodrošina kultūrvēsturiskā mantojuma un suitu tradīciju vērtību saglabāšanu un popularizēšanu, norāda Zvaigzne.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Maģie suiti publicitātes foto