Ventspils sāk svinēt 729. dzimšanas dienu!

603

Piektdien, 2.augustā, Ventspils pilsēta sāk trīs dienu ilgās 729.dzimšanas dienas svinības.

Ņemot vērā to, ka jūlija beigās durvis vēra Ventspils jaunais lepnums – koncertzāle Latvija, kas ir kļuvis par, iespējams, visu laiku iespaidīgāko un vērienīgāko projektu kopš neatkarības atgūšanas, pilsētas svētki šogad ir pieskaņoti tieši šim notikumam un veltīti mūzikai.

2. augustā galvenais notikums ierasti būs vakarā plkst.19, kad Rātslaukumā tiks oficiāli atklāti pilsētas svētki. Tas parasti notiek brīdī, kad tiek sumināti Ventspils pilsētas domes Lielās balvas un Balvas ieguvēju sumināšanas ceremonija. Tās laikā uzstāsies arī izcilā un populārā vokālā grupa Latvian Voices.

Pirms tam plkst.18 notiks tēlnmieka Gļeba Panteļejeva strūklakas Lietussargs un Laikrakstu alejas atklāšanas pasākums. Tā atradīsies Ganību, Jūras un Kuldīgas ielas krustojumā.

Plkst.16 Amatu mājā notiks apgleznošana, aplikācija, marmorēšana jeb radošā darbnīca Vinila plates otrā dzīve. Savukārt Galvenajā bibliotēkā tajā laikā notiks albāņu mākslinieces Ivi Derviši gleznu izstādes atklāšana.

Plkst.21 koncertzālē Latvija notiks islandiešu komponista Valgeira Sigurdsona un Daniela Pioro koncerts. Savukārt no plklst.21.30 līdz plkst.1 – zvaigžņotais deju vakars Rātslaukumā ar Ventspils senioru bigbendu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay