Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1326

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 39. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz vērsts uz to, ka Ventspils pilsētas domes īstenotajā “Augstas klases sportistu atbalsta programmas” ietvaros Ventspils Olimpiskajā centrā šogad ieplūdis vairāk nekā pusmiljons eiro, un arī nākamgad summa diezin vai būs mazāka. Ņemot vērā, ka jaunais UIN likums, kas stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī, pašreizējās 15% likmes vietā nosaka jaunu – 20% UIN likmi, šādā veidā uz valsts budžeta rēķina iespējams krietni “ietaupīt”, kas mūsu gadījumā, maigi sakot, ir “amorāli”, un iespējams, krimināli sodāms akts.

Īsi pirms Latvijas Republikas dzimšanas dienas svinībām, “Draudzīgā aicinājuma fonds” publicēja šī gada labāko skolu reitingu. Lielu pārsteigumu Latvijas un arī Ventspils pilsētas mācību iestāžu vidū nav, taču ir kāds patīkams pārsteigums, ja paraugāmies Ventspils novada mērogā. Tas varētu likt aizdomāties ne vienai vien Ventspils pilsētas amatpersonai un viņu pavadā strādājošajiem padotajiem. Par to, cik, maigi izsaktoties, Ventspils pilsētas skolām ir pieticīgi rezultāti, lasiet laikrakstā.

Pirms gandrīz septiņpadsmit gadiem Izraēlas vēstniecība Latvijā aicināja ventspilnieku Oskaru Pūķi kopā ar ģimeni ierasties Rīgā, lai savu vecāku un vecvecāku Annas un Jāņa (Žaņa) vietā saņemtu šīs valsts augstāko apbalvojumu – Pasaules taisnīgo medaļu un diplomu. Tas viņiem piešķirts, novērtējot dzīvesbiedru pūles un ciešanas, ko nācies piedzīvot, Otrā pasaules kara laikā mēģinot izglābt no nāves piecus Aizputes koncentrācijas nometnē ieslodzītos ebrejus. Oskara tēvs par to apcietināts un vēlāk dzīvs sadedzināts Štuthofas nāves nometnē. Māte ar Oskaru zem sirds turēta un spīdzināta Liepājas cietumā un brīnumainā kārtā divus mēnešus pirms dēla piedzimšanas, 1944. gada augustā, no tā izlaista. Pēc medaļas saņemšanas Oskars aizgājis uz Meža kapiem Ventspilī, kur apglabāta 82 gadu vecumā mirusī māte, lai uzdotu viņai jautājumu, uz kuru visu turpmāko mūžu būs jāatbild viņam pašam: “Vai bija vērts toreiz tā rīkoties”?

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 8.decembrī!