Piektdien vizītē Ventspilī viesosies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kuras laikā ministrs iepazīsies ar Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves procesu.

Kā skaidro pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Dace Kalsere, vizītes laikā Gerhards iepazīsies ar procesu, kā Ventspils pilsētā tiek novērsts plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumus un ka notiek Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves darbi. Būtiskākais ir tas, kā tiek izmantota specializētā tehnika dūņu pārsūknēšanai uz atūdeņošanas konteineriem. Ministrs arī apskatīs Vidumupītes attīrīšanas un ģeotekstila dūņu maisu uzpildes procesu.

Kā jau ziņots, īstenojot projektu Plūdu riska samazināšanas pasākumi Ventspils pilsētā būvdarbu pirmajā kārtā paredzēts pārbūvēt Vidumupītes nogāzes un gultni posmā no upītes ietekas Ventā līdz Durbes ielai. Vidumupītes posmu no ietekas Ventā līdz Brīvības ielai, kā arī no Reņķa dārza līdz Durbes ielai paredzēts stiprināt ar fašīnām un velēnām. Upītes posmu no Brīvības ielas līdz Reņķa dārzam, kur šobrīd blakus atrodas grants seguma gājēju celiņš, paredzēts pārbūvēt slēgta tipa kolektorā jeb pazemes cauruļvadu sistēmā, izveidojot pārplūdi uz Reņķa dārzam piegulošo dīķi.

Šo darbu kopējās izmaksas ir 680 138 eiro pirms pievienotās vērtības nodokļa nomaksas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA