Lūdz izvērtēt iespējamas nepilnības Vītoliņa deklarācijās

1472
Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

VL-TB/LNNK valdes loceklis Edvards Ratnieks lūdzis Valsts ieņēmumu dienestu (VID) izvērtēt Ventspils vicemēra Jāņa Vītoliņa amatpersonas deklarācijas, paužot aizdomas, ka viņš tajās nav sniedzis visu pieprasīto informāciju.

Aģentūras LETA rīcībā esošā VID atbildē Ratniekam teikts, ka dienests atbilstoši kompetencei veiks iesniegumā minēto faktu izvērtēšanu. Savukārt pats Vītoliņš aģentūrai LETA noliedza jebkādus iespējamus pārkāpumus, aizpildot deklarācijas, un nesakritības skaidroja ar tehniskām sistēmas īpatnībām.

Ratnieks norāda, ka saskaņā ar Vītoliņa 2013.gada amatpersonas deklarāciju ir noslēgts darījums – līzings automašīnas iegādei par kopējo summu 37 910,72 eiro. Tomēr deklarācijā netiekot norādīts iegādātais transportlīdzeklis. Vienīgais deklarācijā norādītais transportlīdzeklis ir 2007.gada izlaiduma Audi A6, kas iegādāta jau iepriekš un tiek minēta arī iepriekšējās amatpersonas deklarācijās. “Līdz ar to tā nevar būt 2013.gadā līzingā iegādātā automašīna,” pārliecināts Ratnieks.

Tāpat saskaņā ar 2014.gada amatpersonas deklarāciju Vītoliņa īpašumā 2014.gadā ir nonācis vēl viens nekustamais īpašums – zeme Užavas pagastā, norāda Ratnieks. Taču deklarācijā neesot norādījis darījums, kā rezultātā viņš ir ieguvis īpašumā šo nekustamo īpašumu. Viņš gan pieļauj, ka, iespējams, šis darījums nav bijis jādeklarē tādēļ, ka tā apmērs ir zem 20 Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēnešalgām.

Ņemot vērā konstatēto, VID tiek lūgts pārbaudīt, vai Vītoliņš savās amatpersonu deklarācijās par 2013. un 2014.gadu ir norādījis pilnīgu un patiesu informāciju.

Tikmēr Vītoliņš aģentūrai LETA skaidroja, ka nekādas izmaiņas saistībā ar viņam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem nav notikušas – deklarācijā divi atsevišķi norādītie nekustamie īpašumi Užavas pagastā patiesībā esot viens īpašums, kas sastāv no zemes un ēkām. Nesakritības deklarācijā viņš skaidroja ar tehniskajām sistēmas īpatnībām.

“Sākoties elektroniskajai deklarāciju iesniegšanas kārtībai, tās sadaļas, kurās ir ziņas no publiskajām datu bāzēm, es nevis aizpildīju ar roku, bet “ielasīju” ziņas elektroniski. Ja parādījās kādas neprecizitātes, tad tikai saistībā ar valsts datu bāžu nepilnībām. Piemēram, Valsts zemes dienesta datu bāzē parādās divi īpašumi ar vienādiem kadastra numuriem, kā zeme, bet īstenībā tie ir zeme un ēkas uz tām. Īpašuma sastāvs ir nemainīgs jau kopš 2000.gada,” skaidroja Vītoliņš.

Savukārt līzingā iegādātā 2013.gada izlaiduma automašīna Audi Q3, ko Vītoliņš esot pircis lietotu, bijusi līzinga kompānijas īpašumā, tāpēc nebija norādīta 2013.gada deklarācijā kā Vītoliņa īpašums. “Šo automašīnu uzdāvināju dēlam 30 gadu jubilejā,” sacīja Vītoliņš, piebilstot, ka pats ikdienā pārvietojas ar 2007.gada izlaiduma vieglo automašīnu Audi A6.

Vītoliņš ir Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos, kā arī Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks.