Augsto tehnoloģiju uzņēmuma HansaMatrix koncerns šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 4,495 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, kā arī koncerns guva peļņu 411 997 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina biržai Nasdaq Riga iesniegtais finanšu pārskats.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2017.gada pirmajā ceturksnī sasniegtie rezultāti lielā mērā ir saistīti ar strauju pieprasījuma pieaugumu pēc produktiem ar lielu pievienoto vērtību, kā arī ar iepriekšējos periodos veikto investīciju ražošanas kapacitātes palielināšanai izmantošanas sākšanu.

HansaMatrix vadība atzīmē, ka šogad pirmajā ceturksnī galvenais pārdošanas dzinējspēks turpināja būt Baltijas klienti, veidojot 50% no kopējās pārdošanas, seko Ziemeļvalstis (29%) un pārējās Eiropas Savienības (ES) valstis (18%). Šogad pirmajā ceturksnī HansaMatrix sācis arī piegādes klientiem ārpus ES un šī tirgus daļa veidoja 3%.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, šogad pirmajā ceturksnī pārdošanas apmēri Baltijā salīdzinājumā ar 2016.gada pirmo ceturksni auguši par 62%, Ziemeļvalstīs – par 9%, bet pārējās ES valstīs – par 11%. Vienlaikus HansaMatrix vadība piebilst, ka 2017.gada pirmajā ceturksnī viens no Ziemeļvalstu klientiem ir mainījis adresi, un tagad tiek uzskaitīts pārējā ES reģionā, un, lai saglabātu datu salīdzināšanas iespēju, arī klienta vēsturiskie dati ir pārcelti uz pārējo ES.

“2017.gada pirmajā ceturksnī pārdošanā turpināja dominēt datu tīklu produkti ar 49% un industriālie produkti ar 36% pārdošanas daļu. Ierīču interneta produktu pārdošanas daļa bija 6% un pārējo produktu daļa – 9%,” minēts vadības ziņojumā.

Šogad pirmajā ceturksnī HansaMatrix veikusi investīcijas 500 000 eiro apmērā ražošanas kapacitātes palielināšanā, pētniecības pamatlīdzekļos, kā arī testa sistēmu un jaunu produktu izstrādē. Tostarp nozīmīgākās investīcijas veiktas Ventspils ražotnes jaunās ražošanas līnijas izveidē.

2016.gada pirmajā ceturksnī HansaMatrix koncerna apgrozījums bija 3,33 miljoni eiro, bet zaudējumi – 42 861 eiro.

HansaMatrix ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Autors: LETA / Foto: LETA