Sāk kursēt jaunais kravas prāmis uz Beļģiju un Lielbritāniju

1457

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspils ostā pirmo reizi piestāja kuģošanas kompānijas Swedish Orient Line prāmis Elisabeth Russ, atklājot kuģošanas līniju ro-ro kravām starp Ventspili, Zēbriges ostu Beļģijā un Tilberiju Lielbritānijā.

Prāmis no Ventspils uz Zēbrigi un Tilberiju dosies reizi nedēļā. Jaunajā līnijā varēs pārvadāt treilerus, konteinerus un citas kravas uz ritošā sastāva.

Jaunās līnijas kuģi tiks apkalpoti Noord Natie Ventspils Terminals, kur ir visa nepieciešamā infrastruktūra un pieredze ro-ro kravu apkalpošanā. Terminālī skaidro, ka interese kā no vietējiem, tā Kurzemes un pat Rīgas eksportētājiem ir liela. Par tās izmantošanu domā vairāki Ventspils uzņēmumi, kuldīdznieki Palleteries, Vika Wood no Talsu novada, Latvijas Finieris no Rīgas un citi.

Jau ziņots, ka prāmju operators Stena Line šogad palielina reisu skaitu no Ventspils uz Nineshamnas ostu Zviedrijā līdz 12 reizēm nedēļā, tā pozicionējot Ventspils ostu kā vārtus uz Skandināviju. Jauna regulārā kuģošanas līnija Centrāleiropas virzienā ir nozīmīgs servisa papildinājums ne vien ostai un NNVT, bet arī Ventspils un visas Ziemeļkurzemes reģiona industriālajiem uzņēmumiem, kuriem regulārs un drošs produkcijas eksports ir būtiska biznesa sastāvdaļa, kā arī iespēja jaunu transporta koridoru attīstībai.